جانشین اسبق فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران : چاپ
ملت ایران برای دفاع از سپاه پاسداران بسیج می‌شود
22 فروردین 98 - 12:00

گیلان آنلاین:  با ظلمی که آمریکا به سپاه پاسداران انجام داده، مردم ایران بار دیگر برای دفاع از نظام و این نیروهای مقدس بسیج شده و به پا خواهد برخاست.

 

 

گیلان آنلاین: امیر سرتیپ سید ناصر حسینی در مراسم سالروز شهادت امیر سپهبد علی صیاد شیرازی در مصلا بزرگ شهر رشت شهید صیاد را اُسوه اخلاق معرفی و اظهار کرد: شهید صیاد شیرازی یکی از فرماندهان بی‌همتای نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.

وی با اشاره به شاخصه‌های اخلاقی بسیار بالای شهید صیاد شیرازی گفت: این شهید یکی از کسانی است که عنایت ویژه‌ خداوند شامل حال او شده و محبوب قلوب آحاد ملت ایران شد.

جانشین اسبق فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اذعان به اینکه رفتار حسنه و توام با عطوفت و مهربانی شهید شیرازی با آحاد مردم چه در جامعه و چه در محیط کاری زبان زد بوده، افزود: چه کسی می‌تواند نقش بی‌بدیل آن فرمانده بزرگ را در فتح‌های باشکوه هشت سال دفاع مقدس فراموش کند و این نکته برگرفته از نبوغ مدیریت آن شهید همراه با توکل به خداوند منان بوده است.

حسینی با اشاره به وقوع سیل در برخی از استان‌های کشور در روزهای اخیر گفت: این سیل هموطنان ما را دچار آسیب‌دیدگی کرد اما ملت فداکار همواره کمک حال هم‌نوعان خود بوده‌اند.

وی با اشاره به اقدام ناشایست آمریکا درباره تروریست معرفی کردن سپاه پاسداران، بیان کرد: با ظلمی که آمریکا به سپاه پاسداران انجام داده، مردم ایران بار دیگر برای دفاع از نظام و این نیروهای مقدس بسیج شده و به پا خواهد برخاست.

جانشین اسبق فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اذعان به یکپارچگی ملت ایران و دفاع همه‌جانبه از سپاه پاسدران، تصریح کرد: این یکپارچگی و همدلی همواره در ملت ما وجود داشته و همه آحاد جامعه اسلامی و مردم با بیانیه‌ها و جملات مختلف خود از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دفاع کردند و هم‌صدا شدند.

هم‌رزم شهید بزرگوار علی صیادشیرازی با اشاره به مساله مهم شهادت و فداکاری در راه نظام اسلامی گفت: در دوران دفاع مقدس، 200 هزار شهید از نیروهای مختلف سپاه پاسداران، بسیج، نیروی انتظامی و ارتش تقدیم نظام اسلامی شد و امروز با وجود اینکه 20 سال از شهادت شهید علی صیاد‌شیرازی گذشته است اما یاد او همچنان زنده است.

حسینی با اشاره به زمان شهادت، شهید صیاد شیرازی افزود:  امیر سپهبد شهید علی صیادشیرازی در سال 1378 به درجه رفیع شهادت رسیدند، این شهید بزرگوار همواره بیشتر عمر پربرکت و ارزشمند خود را صرف خدمت به نظام و انقلاب اسلامی کرد.

جانشین اسبق فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران شهید صیاد را شخصیتی مذهبی و مؤمن معرفی کرد و گفت: تلا‌ش‌های مستمر و پی در پی این شهید بزرگوار از او یک شخصیت فداکار و برجسته ساخت و زمانی که به درجه رفیع شهادت رسیده بود رهبر معظم انقلاب نیز بر تابوت او بوسه زدند.

وی به ویژگی‌های شخصیتی شهید شیرازی اشاره و بیان کرد: قدرت ایمان و شجاعت بسیار شهید صیاد‌شیرازی در عملیات‌های مختلف همواره زبن زد بود، ایشان حتی به عنوان یک ارتشی با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فعالیت می‌کردند و شهر‌ها و مناطق اشغال‌شده زیادی را از وجود ضد انقلاب پاک کردند.

هم‌رزم شهید بزرگوار علی صیادشیرازی داشتن مهارت وظیفه‌ای، تخصص لازم، کاردان بودن، داشتن مهارت ویژه حل مساله، داشتن ذهن خلاق و آماده برای حل بحران را از دیگر ویژگی‌های شهید صیاد‌شیرازی دانست و تصریح کرد: یکی از دلائلی که امروز کشور و نظام اسلامی ما در دنیا حرفی برای گفتن دارد، همین فداکاری‌ها و ازخودگذشتگی‌های بسیار شهدا و رزمندگان اسلام است.

حسینی با اشاره به اینکه یکی دیگر از ویژگی‌های شهید صیاد‌شیرازی در طول 35 سال خدمت به نظام اسلامی، مدیریت زمان بود گفت: این شهید بزرگوار همواره از سرمایه عمر خود به صورت حساب‌شده استفاده می‌کرد و حتی ساعات عبادات، ادعیه خواندن و کارهای منزل را از قبل مشخص می‌کرد.

در پایان این مراسم از چند نفر از جانبازان هشت سال دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیز از جانباز سرافراز امیر سرتیپ سید ناصر حسینی تقدیر شد.

 

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام