بازدید استاندار گیلان از چاه فلمن سنگر در مقابل طغیان رودخانه سفیدرود چاپ
طغیان رودخانه سپیدرود با تغییر مسیر آب و تخریب زمین های حاشیه همراه شد
22 فروردین 98 - 12:02

گیلان آنلاین:  با قراردادن سنگهای بتنی و نصب سپر در بستر رودخانه از ریزش دیواره های رودخانه تا حدودی جلوگیری شد.

 

 

گیلان آنلاین: در پی بارندگی های اخیر در حوضه آبریز بالا دست سد سفیدرود و سرریز ذخیره سد مذکور و رها سازی آب که موجب افزایش دبی و بالا آمدن سطح آب رودخانه سفیدرود شد، استاندار گیلان از عملیات اجرایی این شرکت برای حفاظت از چاه فلمن سنگر بازدید کرد.

در این بازدید سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان با تشریح وضعیت چاه فلمن سنگر اظهار داشت: این چاه در بستر رودخانه سفیدرود، در منطقه تازه آباد جُنگاه واقع شده و به عنوان مکمل تأمین آب شرب چهار شهرستان سیاهکل، لاهیجان، آستانه اشرفیه و لنگرود مورد استفاده قرار می گیرد.

وی در ادامه گفت: در پی بالا آمدن آب رودخانه سپیدرود به منظور حفافظت از این چاه، تیمی از نیروهای متخصص شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با حضور در محل حادثه با اتخاذ تدابیر لازم و بکارگیری کلیه امکانات تلاش کردند از بروز هرنوع خسارات احتمالی به چاه جلوگیری شود.

مدیرعامل آبفای گیلان با اشاره به اینکه طغیان رودخانه سپیدرود با تغییر مسیرآب و تخریب زمین های حاشیه همراه بوده است تصریح کرد: با قراردادن سنگهای بتنی و نصب سپر در بستر رودخانه از ریزش دیواره های رودخانه تا حدودی جلوگیری شد و تیم کارگاهی جهت عملیات اجرایی حفاظت از چاه فلمن در محل حادثه تا تثبیت کامل شرایط مستقر خواهند بود.

گفتنی است با توجه به اهمیت موضوع، مدیرکل دفتر فنی استانداری، مدیریت بحران استان گیلان، مسئولین نیروی انتظامی سیاهکل، فرمانده سپاه سیاهکل و تعدادی از دستگاه های خدمات رسان شامل شرکت گاز، آب منطقه ای و راه راهداری استان از  عملیات اجرایی بازدید نمودند و شرکت آب و فاضلاب استان گیلان را پشتیبانی و یاری می نمایند.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام