استاندار گیلان: چاپ
بهره‌مندی از نوار ساحلی در گیلان درآمدزایی و اشتغال به‌دنبال دارد
24 فروردین 98 - 23:40

گیلان آنلاین: در نقاط، مکان‌ها و برخی نوار ساحلی گیلان که جزء نقاط پر استقبال و پر گردشگر هستند باید جهت ایجاد اشتغال برای افراد مختلف و درآمدزایی استفاده کرد.

 

 

گیلان آنلاین: مصطفی ‌سالاری عصر دیروز در جلسه ساماندهی سواحل استان گیلان در رشت اظهار داشت: با توجه به اینکه در فصول بهار و تابستان میزان استفاده مردم و گردشگران از دریا و سواحل بیشتر است باید در این راستا آماده‌سازی‌ها و ساماندهی با دقت و توجه بیشتر انجام شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه تعداد ناجیان غریق ‌گیلان‌‌ در سال 97 کاهش یافت گفت: این مساله باید از ابتدای فصول بهار و تابستان امسال بیشتر مورد توجه قرار گیرد البته در سال 97 در راستای پرداخت حق‌الزحمه و مطالبات غریقان نجات، برخی اعتبارات و منابع لازم اختصاص شد.

سالاری خاطرنشان کرد: در نقاط، مکان‌ها و برخی نوار ساحلی گیلان که جزء نقاط پر استقبال و پر گردشگر محسوب می‌شوند باید همچنان از این ظرفیت جهت ایجاد اشتغال برای افراد مختلف و درآمدزایی استفاده کرد و تا حد امکان میزان هزینه‌ها را کاهش داد.

بیشتر بخوانید

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به اینکه حتی در ضعیف‌ترین نقاط و مکان‌های ساحلی گیلان که میزان گردشگر و استقبال‌کننده کمتر بوده نیز باید طرح‌های اشتغال‌زایی و درآمدزایی را اجرا کرد افزود: تعدادی از نقاط و نوار ساحلی گیلان که هنوز عملیات سالم‌‌سازی انجام نشده نیز باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرند.

وی به نوع واگذاری، شیوه اجرایی و اقدامات سرمایه‌گذاران جهت اجرای طرح‌ها و سازه‌ها در نوار ساحلی گیلان اشاره کرد و‌ ابراز داشت: در این راستا طرح‌های سالم‌سازی باید با دقت بررسی شود که چه نقاطی قابل واگذاری به بخش خصوصی هستند.

استاندار گیلان با بیان اینکه طرح‌ها و سازه‌های اجرایی در نقاط و نوار ساحلی باید نمای سازگار با محیط و طبیعت داشته باشند گفت: در اجرای طرح‌هایی مانند رستوران‌، چایخانه، فروشگاه، آلاچیق و دیگر شاخصه‌ها که برای سرمایه‌گذار درآمدزا هستند باید مسائل بهداشتی، پارکینگ، نحوه تفکیک فضاها و مسائل سازه‌ای نیز در نظر گرفته شود.

سالاری افزود: در اسناد و مدارکی که به مراجعه‌کننده و سرمایه‌گذار جهت اجرای طرح‌ها در نقاط مناسب و نوار ساحلی استان گیلان داده می‌شود باید مسائل نحوه بهره‌برداری، هزینه نجات غریق‌ها، تأمین مسائل پزشکی و دیگر موارد در نظر گرفته و در این راستا نظارت دستگاه‌های اجرایی مرتبط نیز اهمیت دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه تعداد غریق نجات در گیلان در سال 97 حدود 47 درصد نسبت به سال 96 کاهش یافت اظهار داشت: در سال 97 در مسیر طریقه پرداخت مطالبات ناجیان غریق با مشکلاتی روبه‌رو بودیم.

مریم بخشی با اشاره به اینکه تعدادی از ناجیان غریق نیز کارت‌های آمادگی نداشتند خاطرنشان کرد: در این راستا طی برنامه‌ای از اردیبهشت‌‌ امسال، کلاس‌های آمادگی ناجیان غریق  در استان گیلان برگزار می‌شود و در خصوص کادر آموزشی هم مشکلی نداریم.

وی به تجهیزات و فرهنگ‌سازی درست در رابطه با موضوع ساماندهی سواحل استان گیلان اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه مرکز صدا و سیما استان گیلان همکاری‌های متعددی در حوزه ورزش داشته، انتظار داریم که در خصوص ساماندهی مسائل پیرامونی طرح‌های دریایی نیز بیشتر اطلاع‌رسانی کنند. 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام