کشف خون مایع در بدن کره اسب 40000 ساله +عکس
3 اردیبهشت 98 - 18:56

گیلان آنلاین: این خون مایع از رگ‌های قلب حیوان یافت شده است. محققان پس از نمونه برداری از خون این حیوان، از بافت بدن او نیز نمونه برداری کردند. جالب آنکه بافت‌های بدن حیوان هنوز هم به رنگ قرمز بودند. 

 

 

 

گیلان آنلاین: محققان با کشف خون مایع در جسد کره اسبی ۴۰ هزارساله قصد دارند این حیوان را شبیه سازی کنند.

به نقل از مهر و به نقل از سیبری تایمز، تصاویری خارق العاده از یک کره اسب باستانی منتشر شده که در منطقه سیبری کشف شده است. این کره اسب ۴۰ هزار سال قبل می زیسته است.

این کره به گونه اسب‌های Lena تعلق دارد که اکنون منقرض شده‌اند. کره اسب با ارتفاع ۳۷ اینچ هنگام مرگ فقط دوماهه بوده است. جسد این حیوان به طور کامل حفظ شده است و اعضای داخلی بدن آن نیز وجود داشته‌اند.

دانشمندان هنگام بررسی جسد این حیوان متوجه خون مایع در بدن آن شدند و به این ترتیب امیدها برای شبیه سازی این حیوان باستانی قوت گرفت. به عقیده دانشمندان چنین تحقیقی مسیر را برای شبیه سازی ماموت‌های عظیم نیز فراهم می‌کند.

این خون مایع از رگ‌های قلب حیوان یافت شده است. محققان پس از نمونه برداری از خون این حیوان، از بافت بدن او نیز نمونه برداری کردند. جالب آنکه بافت‌های بدن حیوان هنوز هم به رنگ قرمز بودند.

 
 

محققان آزمایشگاهی در یاکوتسک مشغول تشریح جسد این کره اسب باستانی هستند تا با دستیابی به سلول‌های بدن حیوان بتوانند عملیات شبیه سازی را انجام دهند.

سیمون گرینگویف مدیر موزه ماموت در یاکوتسک می‌گوید: ما طی تشریح جسد حیوان ادرار مایع در مثانه آن نیز یافتیم. هم اکنون مشغول آزمایش آن هستیم.

آنها از هم اکنون اعلام کرده‌اند به موفقیت این پروژه ایمان دارند. در این پروژه محققان کره جنوبی با محققان روس همکاری می‌کنند.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام