مسئول معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان: چاپ
برنامه‌های معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان در حوزه اعتیاد تشریح شد
22 اردیبهشت 98 - 13:45

گیلان آنلاین: این معاونت در حوزه درمان معتادان و پیشگیری از وقوع معضل خانمان‌سوز اعتیاد، برنامه‌های خود را در سال ۹۸ در ۴ محور مشخص طرح‌ریزی و اجرا می‌کند.

 

 

گیلان آنلاین: محسن جعفری با بیان اینکه معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان مأموریت‌های ویژه‌ای را در حوزه‌های مختلف در دستور کار دارد اظهار داشت: در حوزه درمان معتادان و پیشگیری از وقوع معضل اعتیاد، برنامه‌های خود را در سال 98 در 4 محور مشخص اجرایی می‌کنیم.

مسئول معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه 5 حوزه فعالیت در این معاونت خلاصه شده است عنوان کرد: معاونت اجتماعی سپاه یک معاونت جدیدالتأسیس است و برخی از مأموریت‌های ویژه در بخش‌ها و مباحث مختلف از سایر معاونت‌های سپاه به معاونت اجتماعی انتقال داده شده است.

وی آسیب‌های اجتماعی را یکی از حوزه‌های ویژه معاونت اجتماعی سپاه دانست و گفت:‌ یکی از دغدغه‌ها و برنامه‌های اصلی ما در بخش آسیب‌های اجتماعی است که نیازمند استفاده از ظرفیت‌های مختلف اقشار و دستگاه‌ها به‌ویژه دانشجویان، نخبگان و اساتید دانشگاه‌ها جهت برنامه‌ریزی جهت اجرا است.

بیشتر بخوانید

جعفری همچنین حوزه خدمات‌رسانی و محرومیت‌زدایی را به‌عنوان یکی دیگر از سرفصل‌های مهم فعالیت معاونت اجتماعی سپاه نام برد و تصریح کرد: امور نخبگان و ثمن‌ها نیز از دیگر حوزه‌های فعالیت معاونت اجتماعی است که دراین بخش نیازمند مشارکت ثمن های مرتبط و گروههای جهادی هستیم

مسئول معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان پیشگری از اعتیاد و مباحث مربوط به درمان و کمپ معتادان را نیز یکی از حوزه‌های فعالیت این معاونت اعلام کرد و اظهار داشت: در مجموع می‌توان گفت که معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان ترکیبی از چند معاونت با برنامه‌های تخصصی است.

جعفری محور فعالیت معاونت اجتماعی سپاه را طبق عنوان آن در تمامی مباحث مربوط به حوزه‌های اجتماعی دانست و گفت:‌ ریشه بسیاری از کمبودها و مشکلات کمبود منابع نیست بلکه می‌توان با مدیریت درست و جهادی همین امکانات موجود به بهترین شکل ممکن، موانع را رفع و در مسیر اهداف حرکت کرد.

وی با تأکید بر اینکه با مدیریت صحیح منابع می‌توان بسیاری از ضعف‌ها و مشکلات جامعه را در حوزه‌های اجتماعی حل و فصل کرد بیان داشت: در کنار بحث مدیریت هدفمند منابع موجود،‌ می‌توان با اتخاذ راهبردهای ویژه درست و منطقی در راستای رفع بسیاری از خلاء‌ها و ناکارآمدی‌ها گام برداشت.

مسئول معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان مباحث مربوط به اعتیاد را یکی از حوزه های مهم فعالیت این معاونت دانست و خاطرنشان کرد: برای ورود و حضور مؤثر در این حوزه و جلوگیری از ایجاد و تشدید معضل اعتیاد در جامعه، معاونت اجتماعی برنامه‌های خوبی را تدوین کرده است.

جعفری از راه‌ا‌ندازی مدیریت اجتماعی در نواحی 18 گانه استان گیلان اعم از 16 شهرستان و 2 شهر واقع در خمام و سنگر خبر داد و تصریح کرد:‌ در حال حاضر معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان در تمامی نواحی و شهرهای استان راه‌اندازی شده و آماده عملیاتی کردن برنامه‌های راهبردی خود است.

وی از برگزاری سلسله نشست‌ها و مشاوره‌های پیشگیری از اعتیاد در اقشار و محلات حاشین‌نشین و خانواده‌های دارای معتاد سخن گفت و افزود: تسهیل‌گری جهت ایجاد کمپ درمان معتادان خود معرف در شهرهایی که معتادان بیشتری در آن‌ها شناسایی شده از دیگر مأموریت‌های معاونت اجتماعی سپاه است.

مسئول معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان به اجرای برنامه موسوم به طرح مددیار توسط این معاونت اشاره کرد و ابراز داشت: در این طرح برگزاری دوره‌های آموزشی برای اعضای خانواده،‌ همکار و یا همسایه فرد معتاد به منظور صیانت از معتادان بهبود یافته اجرایی می‌شود.

جعفری با بیان اینکه درصد گرایش مجدد معتادان بهبود یافته به سمت مواد مخدر در استان گیلان پایین است خاطرنشان کرد:‌ حمایت از ثمن‌های همسو در بحث اعتیاد نیز از دیگر بخش‌هایی است که معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان برای تحقق آن برنامه‌های مفصلی را جهت اجرا در دستور کار دارد.

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام