نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت: چاپ
جایگاه افراد مخلص و متقی در بهشت با هم متفاوت است
22 اردیبهشت 98 - 13:48

گیلان آنلاین: درجه افراد مخلص بالاتر از متقیان است زیرا متقی کسی است که واجبات را انجام داده و از منکرات دوری کرده است اما انسان با اخلاص همه کارهایش را صرفاً برای رضای خدا انجام می‌دهد.

 

 

گیلان آنلاین: آیت‌الله رسول فلاحتی در جلسه تفسیر آیه‌های 45، 46، 47 و 48 سوره حجر قرآن با اشاره به اصل تربیتی عنوان شده در این آیات اظهار داشت: خداوند با اشاره به ویژگی‌های جهنم و بهشت به انسان‌ها را بیم و امید می‌دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان هشت صفت و ویژگی انسان‌های با تقوا در بهشت تصریح کرد: خداوند باری‌تعالی در وهله نخست، به بیان نعمات مادی که در اختیار افراد با تقوا در بهشت قرار می‌دهد سخن می‌گوید.

وی به بیان وضعیت افراد با تقوا در باغ‌های سرسبز و خرم و در کنار چشمه‌های جاری با آب‌های گوارا در بهشت پرداخت و خاطرنشان کرد: دومین نعمتی که افراد با تقوا در بهشت با آن رو به رو می‌شوند این است که ملائکه خدا از آنان می‌خواهند با سلامتی وارد بهشت شوند.

بیشتر بخوانید

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر گیلان افزود: امنیت سومین ویژگی و نعمتی است که انسان‌های با تقوا در بهشت از آن برخوردارند؛ طبق روایات دو نعمت سلامتی و امنیت تا زمانی که از دست نروند، برای مردم ناشناخته هستند.

آیت‌الله فلاحتی عنوان داشت: چهارمین نعمتی که خداوند بزرگ به با تقوایان در بهشت اعطا می‌کند این است که کینه، حسادت، عداوت و خیانت را از سینه آنها می‌زداید و قلب آنان سرشار از محبت و ایمان خدا می‌شود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه پنجمین نعمت اهل بهشت زندگی برادرانه در کنار یکدیگر است گفت: ششمین ویژگی افراد در بهشت این است که بر روی تخت‌هایی در مقابل یکدیگر می‌نشینند زیرا بهشتیان هرگز به دنبال عیب جویی از یکدیگر نیستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گرفتار نشدن به درد، رنج و غم را هفتمین ویژگی بهشتیان دانست و اظهار داشت: داشتن زندگی جاودانه در بهشت از دیگر نعماتی است که افراد با ایمان و رستگار از آن برخوردارند.

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان تصریح کرد: طبق فرمایش امام علی(ع) دنیا محل قرار نیست و پر از دغدغه‌های گوناگون است، از این رو انسان خردمند نباید به آن دل ببندد.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به تفاوت بین متقیان و مخلصان افزود: درجه افراد مخلص بالاتر از متقیان است زیرا متقی کسی است که واجبات را انجام داده و از منکرات دوری کرده است اما انسان با اخلاص همه کارهایش را صرفا برای رضای خدا انجام می‌دهد.

 

منبع: تسنیم

 

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام