نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت: چاپ
سوگند به جان پیامبر اسلام(ص) در قرآن نشانه فضیلت ایشان به سایر پیامبران است
29 اردیبهشت 98 - 19:44

گیلان آنلاین: این‌که خداوند در قرآن به جان پیامبر اسلام(ص) سوگند یاد کرده است یعنی آنکه ایشان نسبت به سایر پیامبران فضیلت دارند.

 

 

گیلان آنلاین: آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در جلسه تفسیر آیه 72 سوره حجر قرآن در رشت با اشاره به مست شدن قوم لوط در گناه اظهار داشت: قوم لوط در گناه و ظلم خود سردرگم و گیج بودند و هیچ ترسی از انتقام الهی در دل آنان نبود.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: خداوند متعال در قرآن به جان هیچ پیامبری قسم نخورده است و تنها به جان پیامبر عظیم‌الشأن اسلام قسم یاد کرده و این نشان‌دهنده فضیلت و عظمت پیامبر(ص) نسبت به دیگر پیامبران است.

وی امکان تحریف قرآن را رد کرد و ابراز داشت: طبق روایات، زمانی که امام زمان(عج) ظهور کنند، از کسانی که با مشکلات عدیده مواجه می‌شوند، حافظان قرآن هستند زیرا امام زمان(عج) آیه‌ها را طبق قرآن امام علی(ع) تنظیم می‌کند.

بیشتر بخوانید

امام جمعه رشت تأکید کرد: قرآنی که امروز مسلمانان به‌عنوان کتاب آسمانی خود از آن استفاده می‌کنند، همان قرآنی است که بر پیامبر(ص) نازل شد؛ مذهب شیعه امکان تحریف در قرآن را به هیچ وجه قبول ندارد.

آیت‌الله فلاحتی به عذاب درنظر گرفته‌شده از سوی خداوند برای قوم لوط اشاره و خاطرنشان کرد: خداوند متعال سه عذاب را برای مجازات قوم لوط نازل کرد تا آنان را به سزای اعمال کثیف و زشتی که مرتکب می‌شدند، برساند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان اظهار داشت: نخستین عذاب خداوند نسبت به قوم لوط "صیحه" بود؛ صیحه می‌تواند به‌شکل زمین‌لرزه و رعد و برق تحقق پیدا کند و این صیحه جمعی از قوم لوط را نابود کرد.

آیت‌الله فلاحتی گفت: قوم لوط در گمراهی و ظلم و تعدی از دستورات خدا و پیامبر زمان خود، پافشاری کردند و هلاکت و عذاب خداوند را به‌جان خریدند؛ خداوند هیچ قومی را بدون دلیل عذاب نمی‌کند و قوم لوط نیز نتیجه اعمال کثیف خود را دیدند.

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر گیلان گفت: انسان وظیفه دارد که از بدو تولد تا پایان زندگی، مراقب اعمال و رفتار خود باشد تا دچار وسوسه شیطان نشود زیرا غفلت چیزی جز خسارت و پشیمانی، به‌همراه نخواهد داشت.

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام