نمایشگاه ویژه عکس "خرمشهر" در رشت افتتاح شد
1 خرداد 98 - 12:43

گیلان آنلاین: نمایشگاه ویژه عکس "خرمشهر" به‌مناسبت بزرگداشت فتح خرمشهر و سوم خرداد در رشت افتتاح شد.

 

 

گیلان آنلاین: به مناسبت گرامیداشت فتح خرمشهر، نمایشگاه ویژه عکس "خرمشهر" صبح امروز با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان و فعالان فرهنگی در مجتمع خاتم‌الانبیاء(ص) در رشت افتتاح شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان در حاشیه افتتاح این نمایشگاه با اشاره به مقاومت بی‌نظیر رزمندگان ایرانی در راستای آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: با توجه به سالروز آزادسازی خرمشهر و آغاز این روزها باید بتوانیم مقاومت مردم ایران را به نسل آینده انتقال دهیم.

سرهنگ عباس بایرامی با بیان اینکه دشمن بعثی جنایت‌های بسیاری را در خرمشهر انجام داد خاطرنشان کرد: راز فتح خرمشهر و عملیات بیت‌المقدس باید همواره مورد واکاوی و انتقال به نسل آینده قرار گیرد و مقاومت رزمندگان ایران در عین مظلومیت بود.

بیشتر بخوانید

وی با اشاره به اینکه دشمن بعثی با خیال سقوط تهران به خرمشهر آمد و جنایت‌های بسیاری نیز انجام داد افزود: دشمن به محض رسیدن به خرمشهر با مقاومت رزمندگان ایرانی روبه‌رو شد و همین رزمندگان در نهایت با اتحاد و ولایتمداری خود موفق به پس گرفتن خرمشهر از دشمن شدند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان با بیان اینکه هنگام فتح خرمشهر، 19 هزار نفر از سربازان عراقی به اسارت نیروهای ایرانی درآمدند گفت: امروز پیشرفت‌ها متعدد در عرصه‌های مختلف را مدیون این حماسه عظیم و آن رزمندگان هستیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان نیز در این مراسم با اشاره به نقش روابط عمومی‌ها در راستای انعکاس خدمات مهم اظهار داشت: تمامی عکس‌های مرتبط با سالروز آزادسازی خرمشهر که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شد به نوعی یک رسانه برای معرفی مقاومت رزمندگان ایرانی هستند.

عبدالله پاکاری با اشاره به ضرورت لحظه به لحظه فرهنگ و هنر و برنانمه‌های متعدد اجرا شده هم‌زمان با چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران خاطرنشان کرد: با وجود اینکه سال‌های زیادی از آزادسازی و فتح خرمشهر گذشته اما با بتوان جهت معرفی و تبیین این حماسه عظیم گام‌ برداشت.

وی ارزشمندی و بزرگی عملیات بیت‌المقدس که آزادسازی خرمشهر را به دنبال داشت مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: نمایشگاه عکس"خرمشهر" در مجتمع خاتم‌الانبیاء(ص) شهر رشت، لحظات ناب حماسه خرمشهر را معرفی می‌کند.

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام