رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها: چاپ
دولت هیچ اراده‌ و تصمیمی برای پرداخت یارانه‌ تولید ندارد
4 خرداد 98 - 11:40

گیلان آنلاین: این اراده و تصمیم مطلقاً در دولت وجود ندارد.

 

 

گیلان آنلاین: جبار کوچکی‌نژاد با تأکید بر اینکه اراده‌ و تصمیم لازم برای اختصاص یارانه‌های تولید به هیچ عنوان در دولت وجود ندارد اظهار داشت: سخنان اخیر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر پرداخت این مبالغ در سال 98‌ شعاری و دور از واقعیت است.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها حمایت از بخش تولید و صنعت کشور را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد:‌ یکی از چشم‌اندازها و اهداف اجرای طرح ساماندهی پرداخت یارانه‌ها، اختصاص درصدی از درآمدهای حاصل از این طرح به بخش تولید و صنعت کشود بود.

نماینده مردم رشت در مجلس با انتقاد جدی نسبت به عملکرد دولت در سال‌های اخیر تصریح کرد:‌ دولت در 6 سال گذشته هیچ سازوکار مشخصی برای محاسبه و پرداخت یارانه‌های تولید نداشته است به طوری‌که در تمام این مدت، تخصیص مبالغ مورد نظر را کاملاً به فراموشی سپرد.

بیشتر بخوانید

کوچکی‌نژاد سخنان اخیر نوبخت که از عزم و اراده دولت برای پرداخت یارانه‌های تولید سخن می‌گفت را مورد شک و تردید قرار داد و ابراز داشت: به عقیده بنده هیچ اراده و عزمی در دولت برای پرداخت یارانه‌های تولید وجود ندارد و مطالب یاد شده نیز کاملاً دور از واقعیت است.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پرداخت کمتر از 2 درصد از یارانه‌های بخش تولید در سال‌های اخیر را گواهی روشن بر صحت این موضوع خواند و گفت: به علت عدم پرداخت یارانه‌ها بخش تولید و صنعت کشور، دچار چالش‌ها و مشکلات بسیار عدیده‌ای شده است.

وی با تأکید بر اینکه دولت برای پرداخت 2 درصد از یارانه‌های تولید نیز بر مبنای روش و ضوابط قانون‌مندی عمل نکرده است اظهار داشت: این مقدار از یارانه‌های پرداخت شده مشخص نیست بر اساس چه اصول و مبنایی، بین برخی از فعالان اقتصادی و تولیدی پرداخت شده است.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها نادیده گرفتن حق بسیاری از تولیدکنندگان توسط دولت را مورد انتقاد قرار داد و عنوان کرد: ادعای پرداخت یارانه‌های تولید در سال 98 نیز یک حرف دور از واقعیت و شعاری است و هیچ تعبیر خوشی برای آن وجود ندارد.

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام