نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت: چاپ
انسان با تحمل سختی‌های زندگی به خودشناسی می‌رسد
4 خرداد 98 - 21:50

گیلان آنلاین: انسان در روزمرگی نمی‌تواند به بالندگی و رشد برسد بلکه بوسیله سختی‌های زندگی قادر به شناخت توانایی‌های خود خواهد بود.

 

 

گیلان آنلاین: آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در جلسه تفسیر آیه‌های 77 و 78 سوره حجر قرآن با اشاره به عاقبت قوم لوط(ع) و ابراهیم(ع) اظهار داشت: دنیا همواره پر از حوادث تلخ و شیرین و فراز و نشیب بوده و این امر مایه خودسازی انسان مومن است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان خاطرنشان کرد: انسان در حالت یکنواختی و روزمرگی نمی‌تواند به بالندگی و رشد برسد بلکه در فراز و نشیب و سختی‌های زندگی قادر به شناخت توانایی‌های خود خواهد بود. 

امام جمعه رشت با بیان اینکه خدای متعال در بسیاری از حوادث که در تاریخ به وجود آمده به مومنان راستین هشدار می‌دهد گفت: خدای متعال همواره به فکر بندگان خود است و از این رو درباره سرنوشت اقوام مختلف به او هشدار می‌دهد.

بیشتر بخوانید

وی به جایگاه انسان مومن از نگاه پیامبر اسلام(ص) نزد خدا اشاره کرد و افزود: مومن در آسمان‌ها شناخته شده‌تر از زمین است و در پیشگاه الهی از فرشتگان مقرب نیز جایگاه ارزشمندتری دارد لذا باید همواره مراقب اعمال خود باشد.

آیت‌الله فلاحتی بیان کرد: قرآن انسان را موعظه می‌کند و شفای تمام دردهای او است و راه هدایت به سمت حق تعالی را به او نشان می‌دهد، از این رو مایه رحمت، سعادت و برکت انسان، به‌ویژه مومنان است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان یکی از اهداف نزول قرآن را نزول رحمت برای مومنان دانست و اظهار داشت: از آنجایی که این کتاب آسمانی بیان کننده حق و باطل است، رحمت و سعادت را برای پیروان خود به دنبال خواهد داشت.

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام