جانشین فرمانده انتظامی شهرستان رشت: چاپ
تامین امنیت در سواحل گیلان نیازمند همکاری همه دستگاه‌هاست
5 خرداد 98 - 12:10

گیلان آنلاین: نباید تامین امنیت را صرفاً به نیروی انتظامی واگذار کنیم و همه دستگاه‌ها و ادارات باید با کارهای فرهنگی زمینه برای ارائه خدمات مطلوب به مردم را فراهم کنند.

 

 

گیلان آنلاین: سرهنگ علی کلاته در جلسه ساماندهی سواحل شهرستان رشت اظهار داشت: عده‌ای از مسئولان مربوطه در جلسات ساماندهی سواحل شرکت نمی‌کنند و این باعث ایجاد مشکلات و تاخیر در ساماندهی امور می‌شود، لذا انتظار داریم که دستورات لازم برای حضور مستمر و بیشتر افراد داده شود.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان رشت با اشاره به تعطیلات پیش رو در خرداد ماه گفت: بایستی مدیران مربوط به ساماندهی سواحل و اجرای طرح‌های مختلف مشخص شده و مسیرهای فرعی خطرناک در حوزه سواحل نیز توسط نهادهای مسئول مسدود سازی شوند تا در این زمینه دچار مشکل نشویم.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم تعداد زیادی مسافر در تعطیلات پیش رو به استان گیلان بیایند افزود: نباید تامین امنیت را صرفاً به نیروی انتظامی واگذار کنیم زیرا ممکن است فضای امنیتی ایجاد شده باعث معذب شدن مردم شود، لذا همه دستگاه‌ها و ادارات باید با کارهای فرهنگی زمینه برای ارائه خدمات مطلوب به مردم را فراهم کنند.

بیشتر بخوانید

کلاته با انتقاد از احداث آلاچیق‌ها با ظاهری نامناسب و در فاصله کمتر از 60 متر از حریم سواحل خاطرنشان کرد: این مشکل در ساحل حاجی بکنده فضای بسیار نامناسبی را ایجاد کرده است و اگر به فکر ساماندهی این اوضاع نباشیم در آینده به مشکلات بیشتری برخورد می‌کنیم.

وی تصریح کرد: افرادی که در سواحل برای ارائه خدمات به مردم فعالیت دارند، پول و غذای کافی دریافت نمی‌کنند و از فرماندار رشت خواهشمندیم که در این رابطه اقدامات لازم را انجام دهند، همچنین حضور سگ‌های ولگرد در نوار ساحلی مشکل ساز است و شهردار و محیط زیست منطقه نیز باید برای حل این مشکل فکری کنند.

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان رشت از مسئولان مربوطه خواست تا جانمایی شناگاه‌ها در جایی دور از اشراف خانه‌ها باشد و تاکید کرد: بایستی نسبت به بازسازی و مرمت اماکن رفاهی، نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی به‌ویژه در ساحل حاجی بکنده اقدام کنیم.

کلاته گفت: از مسئولان خواهشمندم نسبت به یکسان سازی حقوق همیاران پلیس و ناجیان غریق اقدامات لازم را انجام دهند و نسبت به گذاشتن تابلوهای اعلام خطر و ایجاد غرفه‌ها و برگزاری جشنواره‌های مختلف همت کنند اما تدابیری اتخاذ شود تا برنامه‌های فرهنگی قبل از ساعت 12 شب به پایان برسند.

وی با بیان اینکه تعطیلی برخی شناگاه‌ها در ایام تعطیل باعث پارگی بنرها می‌شود خاطرنشان کرد: دستورات لازم صادر شود تا حداکثر ظرف مدت 24 ساعت مشکلات مربوط به بنرها برطرف شود تا مردم در این زمینه دچار مشکل نشوند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان نیز در این جلسه گفت: اقدامات خوبی برای تدوین شیوه‌نامه ساماندهی سواحل انجام شده است تا نحوه بهره‌برداری از سواحل مشخص شود و با توجه به تعطیلات خرداد، به طور حتم شاهد حضور مسافران زیادی خواهیم بود که هدف اصلی آنها رفتن به سواحل است.

حمیدرضا آذرپور با بیان اینکه شرح وظایف همه دستگاه‌های اجرایی در رابطه با سواحل مشخص شده است افزود: نباید برای ساماندهی سواحل از افراد غیر متخصص و کسانی که کارت غریق نجات ندارند استفاده کنیم، همچنین اقدامات لازم برای پاکسازی مناطق مشرف به ساحل را نیز انجام دهیم.

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام