سرپرست داماش گیلان: چاپ
تیم ما بدون هوادارانش هویت ندارد
17 خرداد 98 - 12:10

گیلان آنلاین: فتاحی چون فوتبالی نیست از ما می‌خواست که هواداران ما پیراهن خود را بیرون بیاورند و در جمع پرسپولیسی‌ها بنشینند و نمی‌دانست که ما برای حفظ پیراهن و هویت خود می‌جنگیم.

 

 

گیلان آنلاین: محمدرضا حاجی‌پور با مرور اتفاقات حاشیه‌ای فینال جام حذفی ایران اظهار داشت: موانع از جلسه شب پیش از مسابقه آغاز شد و ما از همان موقع هشدار داده بودیم که اگر مشکلی برای هواداران ما پیش بیاید کوتاه نخواهیم آمد.

سرپرست تیم فوتبال داماش گیلان با بیان اینکه در صورتجلسه پیش از بازی، جانمایی هواداران در ورزشگاه مشخص شده بود عنوان کرد: از روبه‌روی جایگاه به سمت چپ متعلق به هواداران پرسپولیس و سمت راست جایگاه به هواداران داماش تعلق داشت و قرار بود در این بین یک فاصله هم دیده شود.

وی با عنوان اینکه به جز آن 300 نفری که به‌صورت سازماندهی شده از سوی باشگاه با اتوبوس به اهواز سفر کرده بودند ما هواداران دیگری هم داشتیم گفت: بسیاری از داماشی‌ها با وسایل شخصی، اتوبوس، قطار و هواپیما خود را به اهواز رساندند و علاوه بر این بسیاری از مردم خونگرم خوزستان نیز برای حمایت از ما به ورزشگاه آمده بودند.

بیشتر بخوانید

حاجی‌پور با ابراز گله‌مندی از اجرایی‌نشدن بندهای صورتجلسه پیش از بازی اظهار داشت: قرار بود درهای ورزشگاه ساعت 17 باز شود ولی ساعت 16 ورزشگاه پر شده بود و من به فتاحی همان موقع گفتم که بدون هواداران ما بازی نمی‌کنیم و او هم با تمسخر گفت بازی نکنید.

سرپرست داماش افزود: این هشدار که ما بدون هواداران بازی نمی‌کنیم را نه ساعت شروع بازی که از ساعت 16 گفتیم و ایشان راه‌حل دادند که داماشی‌ها پیراهن خود را عوض کنند و لابه‌لای پرسپولیسی‌ها بروند؛ فتاحی بدون شک هرگز فوتبالی و هوادار نبوده و نمی‌داند که ما به‌خاطر همان پیراهن است که مبارزه می‌کنیم.

حاجی‌پور فلسفه فوتبال را داشتن هوادار و حضور آنها در ورزشگاه دانست و گفت: فوتبال بدون هوادار می‌میرد و ما حاضریم در ورزشگاهی با 100 هزار هوادار مخالف بازی کنیم اما سکویی خالی نباشد؛ مشکل این است که چون دوستان فوتبالی نیستند و درد فوتبال ندارند می‌خواهند با روش باری به هر جهت بودن کار خود را پیش ببرند و مثلاً چون در تبریز حق هوادار پرسپولیس را خوردند در فینال برایشان جبران کنند.

وی با رد این موضوع که هواداران داماش دیر به ورزشگاه آمدند بیان کرد: هوادارانی از ما که زودتر آمدند و در جایگاه مخصوص نشسته بودند با هجوم هواداران رقیب مجبور شدند در لابه‌لای پرسپولیسی‌ها بنشینند و در زمان شروع بازی هم چون قابل تفکیک نبودند تا آخر در بین آن‌ها مسابقه را تماشا کردند و وضعیت آنقدر بی‌نظم بود که در جایگاه خبرنگاران هم هواداران پرسپولیس نشسته بودند.

سرپرست داماش گیلان تمامی راه‌حل‌های فتاحی را خنده‌دار دانست و افزود: اول داستان که سعید فتاح باور نمی‌کرد ما بدون هوادار بازی نمی‌کنیم و انگار که برایش جوک تعرف می‌کردم ما را مسخره می‌کرد و بعد شروع کرد به دادن راه‌حل‌هایی مثل درآوردن پیراهن و قرار گرفتن پشت محفظه شیشه‌ای که فقط جا برای 50 نفر بود و سرآخر هم می‌خواست برای هواداران ما بیرون ورزشگاه تلویزیون بگذارد.

حاجی‌پور دلیل اصلی مشکلات فوتبال ایران را قرار گرفتن افرادی با پیشینه غیرفوتبالی در منصب‌های این چنینی خواند و تاکید کرد: اگر قرار بود یک هوادار از تلویزیون بازی ببینید که در خانه می‌ماند و هزار کیلومتر سختی راه به جان نمی‌خرید و من شک ندارم ایشان که یک شب از مسئولیت برگزاری لیگ سه به لیگ برتر، پله‌های ترقی را طی کرد یک بار هم به‌عنوان هوادار در ورزشگاه حضور نداشت.

وی با بی‌ارزش خواندن صورتجلسه شب پیش از بازی عنوان کرد: از آن صورتجلسه فقط رنگ پیراهن‌های دو تیم رعایت شد و نه سر ساعت بلیت‌فروشی کردند و نه در ساعت مقرر در باز شد و نه اسکورت برای ما فرستادند و نه جای پیش‌بینی شده را به هواداران داماش دادند.

سرپرست داماش گیلان با برشمردن مشکلات تیمش در روز بازی گفت: اسکورت برای تیم ما هماهنگ نشد و ما بیش از 1.5 ساعت زمان برد تا به ورزشگاه برسیم و ماموران حفاظت در ورودی‌های مختلف مانع عبور ما می‌شدند و باور نمی‌کردند که این اتوبوس بدون اسکورت متعلق به یکی از دو تیم است و پس از متوقف کردن و حضور در داخل اتوبوس اجازه عبور به ما می‌دادند.

حاجی‌پور با قدردانی از پیگیری‌های سلطانی‌فر و تاج و همکاری‌های رئیس پلیس و بچه‌های سپاه خوزستان در جهت کمک به احقاق حق تیمش اظهار داشت: اگر مساعدت و همکاری وزیر ورزش و دستورات رئیس فدراسیون نبود بدون تردید اتفاقات بدتری برای ما روی می‌داد و دستورات آن‌ها سبب شد تا در نهایت بخشی از هواداران ما در جایگاه مخصوص به خود بنشینند.

وی با رد بهانه‌جویی و ترسیدن داماش از حضور در برابر پرسپولیس عنوان کرد: کسانی که چنین اتهامات مسخره‌ای به ما می‌زنند می‌خواهند ضعف‌های خود را پنهان کنند و همان‌هایی هستند که وقتی ما حاضر به بازی شدیم اصرار داشتند بازی 24 ساعت عقب بیافتد یا در چند روز بعد در تهران برگزار شود.

سرپرست داماش خواسته باشگاهش برای حضور هواداران در ورزشگاه را بدیهی دانست و خاطرنشان کرد: شاید دوستان به دیدن تیم‌های بدون هوادار عادت کرده‌اند اما ما یاد گرفته‌ایم فقط برای هواداران بازی کنیم و فوتبال بدون هوادار معنا ندارد و اگر بازی می‌کردیم بعد از آن با چه رویی به چشم هواداران نگاه می‌کردیم و باید برای همیشه از رشت کوچ می‌کردیم.

حاجی‌پور با غیرمودبانه دانستن حرف‌های مجری شبکه 3 در ارتباط با رفتار تیمش اظهار داشت: میثاقی ما ناز نداریم و حق داریم که نه فقط از حق داماش که از حق فوتبال دفاع کنیم و با مهمان یک طرفه‌ای که دعوت کردی نشان دادی که عادل بودن چقدر سخت است.

وی دلیل حضور چند باره تیمیش در زمین و بازی نکردن را قول‌های اجرایی نشده مسئولان برگزاری مسابقه دانست و گفت: به ما می‌گفتند که شما گرم کنید تا هوادارانتان را جا دهیم و وقتی می‌دیدیم که فقط می‌خواهند ما بازی را شروع کنیم و خبری از حضور هوادار نیست همان حرف ساعت 16 را برای فتاحی تکرار می‌کردیم.

حاجی‌پور تمام مشکلات پیش آمده در مسابقه فینال را جدی نگرفتن خواسته کاملاً فوتبالی باشگاهش از شب مسابقه تا ساعت شروع بازی توسط مسئولان برگزاری خواند و افزود: چون یک اشتباه را همیشه انجام می‌دادند باز هم اصرار بر انجامش داشتند و فراموش کردند که یک تیم خصوصی بدون هوادار می‌میرد و اگر از اصول خود می‌گذشتیم باید فردای مسابقه بساط تیم‌داری را تعطیل می‌کردیم.

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام