نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس : چاپ
جاده "فومن-صومعه‌سرا- پونل" زیر بار ترافیک می‌رود
18 خرداد 98 - 19:29

گیلان آنلاین: ۱۳ کیلومتر از جاده مواصلاتی فومن به صومعه‌سرا و پونل که یکی از مسیرهای دسترسی بسیار خطرناک منطقه محسوب می‌شود به زودی زیر بار ترافیک می‌رود.

 

 

گیلان آنلاین: سیدکاظم دلخوش اباتری اظهار داشت: عملیات آماده‌سازی محور مواصلاتی فومن - صومعه‌سرا - پونل ‌به خوبی در حال انجام است و امیدواریم در چند ماه آینده چیزی در حدود 13 کیلومتر از این مسیر دسترسی بسیار حساس آماده افتتاح و بهره‌برداری شود.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس با بیان اینکه در سال‌های اخیر اقدامات عمرانی بسیار قابل ملاحظه‌ای در این شهرستان انجام شده است عنوان کرد: ساخت ده‌ها دستگاه پل و آبراهه و بهسازی و آسفالت مسیرهای دسترسی و اصلی و فرعی از جمله برخی از این اقدامات محسوب می‌شود.

دلخوش اباتری در مورد عملیات ساخت جاده مواصلاتی فومن - صومعه‌سرا - ‌پونل و پیگیری‌های بسیار زیادی که برای این مسئله در سطح ملی انجام شد تصریح کرد:‌ برای به ثمر نشستن این پروژه به اندازه 12 سال پیگیری مستمر انجام و نهایتاً پیمانکار بسیار خوبی برای آن انتخاب شد.

بیشتر بخوانید

وی از روند ساخت این محور مواصلاتی که به سمت پونل و آستارا کشیده می‌شود ابراز رضایت کرد و اظهار داشت: با توجه به رقم اعتبارات خوبی که برای این پروژه بسیار مهم جذب شده است انتظار داریم حدود 2 تا 3 ماه آینده یک قسمت از مسیر یاد شده برای تردد آماده بهره‌برداری شود.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس اختصاص منابع مالی لازم برای تعریض و بهسازی مسیر جاده خمام - پیربازار - شیخ محله -‌ ضیابر را نیز مورد اشاره قرار داد و افزود: با رایزنی‌ها و دیدارهای مکرر با رئیس سازمان برنامه و بودجه اعتبارات خوبی برای این پروژه در لایحه بودجه امسال در نظر گرفته شد.

دلخوش اباتری با تأکید بر استمرار اجرای برنامه موسوم به نهضت آسفالت در شهرستان صومعه‌سرا و روستاهای تابعه این منطقه ابراز داشت:‌ تاکنون بالای 50 هزار تن قیر جهت آسفالت جاده‌های روستایی شهرستان صومعه‌سرا هزینه شده است و اجرای کامل این طرح هم در دستور کار قرار دارد.

وی اخذ مصوبات لازم برای تحویل 4 میلیون تن قیر برای انجام کارهای عمرانی در سطح کشور را متذکر شد و عنوان کرد: بنده برای عملیاتی شدن این کار در کمیسیون عمران مجلس جلسات بسیار زیادی با مسئولان داشتم و ضمن رایزنی گسترده با وزرای دستگاه‌های مختلف بارها از آن دفاع کرده‌ام.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس از احداث 20 پل دسترسی و 20 آبراهه در سطح این شهرستان سخن گفت و تصریح کرد: در سال‌های اخیر آسفالت، تعریض و بهسازی مسیرهای عبور و مرور مردم شهرستان صومعه‌سرا به‌خوبی پیگیری شده و ادامه این کار نیز تا رسیدن به نقطه مطلوب همچنان ادامه دارد.

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام