بهترین پاسور لیگ ملتهای والیبال ،کاپیتان تیم ملی ایران
20 خرداد 98 - 00:00

کاپیتان تیم ملی والیبال ایران دوباره به صدر رده‌بندی بهترین پاسورهای لیگ ملت‌های والیبال بازگشت.

تیم ملی ایران در دو هفته آغازین لیگ ملت‌های والیبال نتایج درخشانی گرفت و با پنج برد و ۱۶ امتیاز، پس از برزیل در رده دوم جدول رده‌بندی مسابقات قرار گرفت.

علاوه بر جایگاه خوب تیم ملی، بازیکنان ایران هم در بخش‌های مختلف مهارت‌های انفرادی شرایط خوبی دارند. سعید معروف کاپیتان و پاسور ایران، بهترین جایگاه را در میان همه بازیکنان تیم ملی دارد و در رتبه نخست بهترین پاسورهای مسابقات ایستاده است.

معروف که از روز نخست مسابقات در رده اول این بخش بود، پس از بازی پنجم جایگاه خود را به سیمونه جیانلی ایتالیایی داد اما در پایان هفته دوم دوباره به صدر بازگشت. کاپیتان تیم ملی ایران در هر ست به طور میانگین ۹.۲۷ پاس منجر به امتیاز داده است.

سید محمد موسوی هم با وجود اینکه در بازی با ژاپن به دلیل مصدومیت به میدان نرفت، همچنان در رده دوم بهترین مدافعین روی تور مسابقات قرار دارد. موسوی در هر ست به طور میانگین ۰.۶۸ امتیاز با دفاع روی تور کسب کرده است.

موسوی در کنار پوریا فیاضی با میانگین ۰.۳۲ امتیاز سرویس در هر ست، رتبه‌های هفتم و هشتم بهترین زننده سرویس مسابقات را نیز در اختیار دارند.

امیر غفور هم به دلیل مصدومیت بازی با ژاپن را از دست داد و جایگاهش در میان بهترین‌های مسابقات کمی افت کرد. غفور با ۹۱ امتیاز، پنجمین امتیازآور برتر مسابقات و با ۵۱.۹۰ درصد موفقیت در زدن اسپک، نهمین مهاجم برتر رقابت‌هاست.

در بخش بهترین توپ‌گیران مسابقات، محمدرضا حضرت‌پور با ۲.۱۸، میلاد عبادی‌پور با ۱.۸۶ و فیاضی با ۱.۵۹ توپ‌گیری در هر ست، به ترتیب چهارم، پنجم و نهم هستند. عبادی‌پور با ۳۳.۷۸، حضرت‌پور با ۲۸.۷۰ و فیاضی با ۲۳.۳۳ درصد موفقیت، رتبه‌های چهارم، هشتم و دوازدهم بهترین دریافت‌کننده‌های مسابقات را نیز در اختیار دارند.

تیم ملی والیبال ایران که مسابقات خود را در توکیو به پایان رسانده است، فردا به ایران بازمی‌گردد تا برای مسابقات دو هفته آینده در ارومیه و اردبیل آماده شود.

برنامه و نتایج مسابقات تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹

هفته نخست، میزبان چین

جمعه ۱۰ خرداد: ایران ۳ - ایتالیا ۱

شنبه ۱۱ خرداد: ایران ۳ - چین ۰

یکشنبه ۱۲ خرداد: ایران ۳ - آلمان ۰

هفته دوم، میزبان ژاپن

جمعه ۱۷ خرداد: ایران ۲ - برزیل ۳

شنبه ۱۸ خرداد: ایران ۳ - آرژانتین ۱

یکشنبه ۱۹ خرداد: ایران ۳ - ژاپن ۰

هفته سوم، میزبان ارومیه ایران

جمعه ۲۴ خرداد: ایران - کانادا، ساعت ۱۸:۳۰

شنبه ۲۵ خرداد: ایران - لهستان، ساعت ۱۸:۳۰

یکشنبه ۲۶ خرداد: ایران - روسیه، ساعت ۱۸:۳۰

هفته چهارم، میزبان اردبیل ایران

جمعه ۳۱ خرداد: ایران - پرتغال، ساعت ۱۸:۳۰

شنبه اول تیر: ایران - استرالیا، ساعت ۱۸:۳۰

یکشنبه دوم تیر: ایران - فرانسه، ساعت ۱۸:۳۰

هفته پنجم، میزبان بلغارستان

جمعه ۷ تیر: ایران - صربستان، ساعت ۱۸:۳۰

شنبه ۸ تیر: ایران - بلغارستان، ساعت ۲۲:۱۰

یکشنبه ۹ تیر: ایران - آمریکا، ساعتنویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام