نماینده مردم رشت: چاپ
اقدام دولت برای حذف تعرفه واردات برنج یک تصمیم ضدتولیدی است
21 خرداد 98 - 13:22

گیلان آنلاین: اقدام خلاف قانون دولت برای برداشتن تعرفه واردات برنج آن‌هم در موعد برداشت این محصول استراتژیک یک تصمیم ضد تولیدی است.

 

 

گیلان آنلاین: جبار کوچکی‌نژاد با بیان اینکه دولت به جای گوش کردن به درد و دل کشاورزان شالیکار شمالی هر روز برای آن‌ها مشکلی جدید ایجاد می‌کند اظهار داشت: اقدام دولت برای برداشتن تعرفه واردات برنج،‌ غیرقانونی و تصمیمی بر خلاف شعار رونق تولید است.

نماینده مردم رشت در مجلس در واکنش به تصمیم اخیر دولت برای لغو محدودیت‌ واردات برنج قبل از برداشت محصول داخلی عنوان کرد: این مشکلی است که دائماً وجود داشته به طوری‌که دولت و دستگاه‌های زیرمجموعه آن هیچ‌گاه اراده چندانی برای حمایت از حقوق کشاورزان نداشته‌اند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه واردات برنج در این مقطع زمانی عملی خلاف قانون است تصریح کرد: طبق قانون مصوب شده،‌ دولت موظف است واردات محصولات کشاورزی را به‌گونه‌ای تنظیم کند که در فرآیند انجام آن به محصول داخلی آسیب وارد نشود.

بیشتر بخوانید

کوچکی‌نژاد برداشت برنج ایرانی تا چند ماه دیگر توسط شالیکاران شمالی را مورد توجه قرار داد و ضمن ابراز تأسف از تصمیم اخیر دولت ابراز داشت: بر اساس مقررات،‌ دولت 3 ماه قبل و 3 ماه بعد از برداشت برنج حق هیچ‌گونه واردات برنج و یا توزیع برنج خارجی را در سطح بازار ندارد.

وی آزاد کردن واردات برنج و برداشتن تعرفه آن را در این مقطع زمانی تصمیمی ضد تولیدی از سوی دولت خواند و گفت: این تصمیم شالیکاران را به خاک سیاه می‌نشاند و در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری به نام سال رونق تولید نامگذاری شده زمینه نابودی کشاورزان شمالی را فراهم می‌کند.

نماینده مردم رشت در مجلس پیگیری و بررسی موضوع برداشتن تعرفه واردات برنج خارجی در صحن مجلس را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت:‌ برای همه ما به عنوان نمایندگان مردم در خانه ملت جای بسی تعجب است که چطور دولت آن هم در این شرایط بد اقتصادی مردم،‌ دست به اقداماتی این‌چنینی می‌زند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر پرسش از وزیر جهاد کشاورزی در مورد اقدامات اخیر دولت و برداشتن محدودیت واردات برنج افزود: در حال حاضر دولت به جای آن‌که در مدار تحقق شعار رونق تولید حرکت کند،‌ درد و دل کشاورزان را نادیده می‌گیرد و بر مشکلات آنان می‌افزاید.

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام