اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان ،برای تولید درآمد در روستاها،برنامه ایی ویژه دارد
23 خرداد 98 - 00:00

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان از برنامه ریزی برای ارائه آموزش‌های اثربخش و استفاده بهینه از امکانات، سرمایه‌ها و ظرفیت‌های استان جهت افزایش منابع درآمد روستاها در سال جاری خبر داد.

محمد حسینی در جلسه توانمندسازی روستائیان در فرمانداری تالش گفت: به منظور تعریف منابع درآمدی جدید در روستاهای گیلان، با همکاری دستگاه های متولی هر شهرستان، آموزش و ترویج مهارت و رشته اولویت دار و دارای ارزش افزوده مشخص و به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای اعلام خواهد شد.

وی اظهار داشت: شناسایی و معرفی فعالان اقتصادی مایل به همکاری در این برنامه آموزشی ضروری است و از همه افراد فعال در این حوزه برای افزایش منابع درآمدی روستائیان استقبال می کنیم.

فرماندار تالش نیز در این جلسه گفت: توانمندسازی و مهارت آموزی مردم و بخصوص روستائیان از شاخص‌های بزرگ توسعه و خط مشی های نظام اسلامی است و دولت در برنامه ششم توسعه به این امر پرداخته است.

سید عیسی مهدوی با اشاره به اینکه یاستفاده از افراد دارای مهارت برای توسعه کشور لازم است خاطرنشان کرد: در برنامه بوجه نیز طرح‌های فراگیر روستایی، مهارت آموزی افراد و تامین تسهیلات لازم برای اشتغال آنها از بندهای مهم است.

وی مهارت آموزی و تعریف منابع درآمد جدید برای روستائیان را منطبق بر اقتصاد مقاومتی عنوان و بر جدیت مسئولان امر در تامین رفاه و آسایش روستائیان تالش تاکید کرد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام