هوای پایتخت شرایط خوبی دارد
23 خرداد 98 - 00:00

کیفیت هوای پایتخت امروز (پنجشنبه) با افزایش ۱۴و احدی غلظت آلاینده‌های ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون در مقایسه با روز گذشته با شاخص ۷۸ همچنان سالم است.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

 شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲، ۵ میکرون هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز از ۶۴ به ۷۸ افزایش داشته است.

در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۵۱ به ۶۱ افزایش و آلاینده منوکسیدکربن نیز از ۲۲ به ۱۹ کاهش داشته است.

بر این اساس، ایستگاه‌های دانشگاه علم و صنعت (منطقه ۴)، شادآباد (منطقه ۱۸) و شریف (منطقه ۲) به ترتیب با شاخص‌های ۱۰۴، ۹۱ و ۸۵ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های ستاد بحران (منطقه ۷) با شاخص ۳۶، شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۴۳ و پونک با شاخص ۴۸ کم‌ترین میزان آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.

تاکنون تهران ۲۵ روز هوای پاک و ۵۵ روز هوای سالم و پنج روز ناسالم برای گروه‌های حساس را تجربه کرده است در حالی که در مدت مشابه سال ۹۷، تعداد روزهای پاک تهران هشت روز، روزهای سالم ۶۴ و ناسالم برای گروه‌های حساس به ۱۳ روز رسیده بودنویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام