بمنظور مکانیزاسیون کشاورزی در گیلان تسهیلات تعیین می شود
25 خرداد 98 - 00:00

رئیس اداره امور فنآوری مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی گیلان از اعطای تسهیلات بانکی به کشاورزان استان برای خرید انواع ماشین ها و تجهیزات کشاورزی خبر داد.

حیدر کامیاب صبح شنبه دراین گفت وگو بیان داشت: مبلغ ۷۴۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی از محل خط اعتباری طرح توسعه مکانیزاسیون کشاورزی با عاملیت بانک کشاورزی با سود ۱۵ درصد برای خرید انواع ماشین‌ها و تجهیزات کشاورزی در زیر بخش‌های تولیدی زراعت، باغبانی، دامپروری، شیلات، جنگل و مرتع و گیاهان دارویی در سال جاری به استان تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: این اعتبار توزیع شهرستانی شده و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان یا مراکز خدمات جهاد کشاورزی دهستان ها، نسبت به ارائه درخواست اقدام کرده و مستقیماً به بانک کشاورزی شعبه شهرستان مربوطه برای دریافت تسهیلات و خرید ماشین معرفی می‌شوند.

به گفته کامیاب، براساس گزارش دریافتی از مدیریت شعب بانک کشاورزی استان تا هجدهم خردادماه جاری، بیش از یکصد میلیارد ریال از اعتبار مذکور جذب شده است.

گیلان با ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار، دومین استان برنج خیز کشور است. همچنین در ۱۵ محصول کشاورزی رتبه های اول تا سوم کشور را دارد؛ در زمینه تولید فندق، گل گاوزبان، چای، نوغان، بادام زمینی، مرغ گوشتی و بوقلمون رتبه نخست و در زمینه تولید کیوی، برنج، خاویار، و مرغ مادر نیز در کشور دوم است.نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام