فیفا اسناد جرائم احتمالی استقلال منتشر کرد.
25 خرداد 98 - 00:00

فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) جرائم احتمالی و کامل باشگاه استقلال تهران در صورت پرداخت نشدن مطالبات «پروپئیچ» مهاجم سابق اهل کرواسی را منتشر کرد.

پروپئیچ، مهاجم سابق استقلال یک سال قبل، بابت پرداخت نشدن مطالباتش از استقلال به فیفا شکایت کرد. آن زمان باشگاه استقلال به دلیل تغییرات مدیریتی نتوانست دفاعیات مناسبی در مورد ادعای پروپئیچ داشته باشد که در نهایت حکم فیفا به سود این بازیکن صادر شد.

پس از روی کار آمدن «امیرحسین فتحی» مسئولان باشگاه استقلال بابت این حکم تصمیم به دفاع گرفتند تا پرونده پروپئیچ به دادگاه عالی داوری ورزش برود اما باشگاه استقلال در جدیدترین نامه‌ای که از کمیته انضباطی فدراسیون جهانی فیفا دریافت کرده محکوم به پرداخت مطالبات این مهاجم شده است.

محکومیت باشگاه استقلال در شرایطی شکل گرفته است که چند ماه پیش فتحی در یک برنامه تلویزیونی به صراحت از توافق با پروپئیچ حرف زد و گفت: مشکل پروپئیچ حل شده و خیال هواداران راحت باشد.

در حکم صادر شده که از سوی فیفا در تاریخ ۱۳ می به باشگاه استقلال ارسال شده است تبعات عدم پرداخت مطالبات پروپئیچ به صورت کامل اعلام شده است.

در بند چهارم این حکم نوشته شده است در صورتی که بدهی ۴۲۷ هزار دلاری پرو پئیچ پرداخت نشود، این جرایم شامل حال باشگاه استقلال خواهد شد.

الف: در آن صورت ممنوعیت ثبت نام بازیکنان جدید، چه داخلی و چه بین المللی، برای دو (۲) دوره‌های ثبت نام کامل و متوالی اعمال می‌شود.«یعنی دو پنجره نقل و انتقالات برای باشگاه استقلال بسته خواهد شد و این تیم نمی‌تواند بازیکن جذب کند.»

ب: این محرومیت برای تمام تیم‌های ۱۱ نفره باشگاه (بزرگسالان و بقیه تیم‌های پایه) اعمال می‌شود و تنها در صورتی محدودیت برداشته می‌شود که باشگاه کل بدهی را پرداخت کند و مدارک مربوط به تسویه حساب ارائه شده باشد در آن صورت در نقل و انتقالات بعدی باشگاه اجازه جذب بازیکن خواهد داشت.

ج: این محرومیت از نقل و انتقالات در صورت عدم پرداخت بدهی یک بار هم تمدید خواهد شد. (دو پنجره متوالی دیگر) و در صورت عدم تسویه حساب، فیفا باشگاه استقلال را یک رده تنزل خواهد داد (از لیگ برتر به لیگ یک)

باشگاه استقلال برای پرداخت بدهی خود به پروپئیچ تنها ۴ هفته فرصت دارد و در صورتی که در این ۳۰ روز کار خاصی انجام ندهد جرایم از سوی فیفا اعمال می‌شود.

فیفا در حکم خود علیه استقلال به دلیل بی توجهی به احکام قبلی ۲۰ هزار فرانک سوئیس نیز جریمه برای این باشگاه در نظر گرفته است.

پروپئیچ بازیکن فوتبال اهل کرواسی و باشگاه‌های الفیصلی، تیرانا و اسکندربو کورچه است. وی رکورد بیشترین گل زده را در تاریخ لیگ برتر آلبانی را داراست. او در مرداد ماه سال ۹۴ با قراردادی دو ساله به باشگاه استقلال تهران پیوست و در مدت حضورش در جمع آبی پوشان ۵ گل به ثمر رساند.نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام