عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: چاپ
گیلان پیشرو در اجرای پرونده الکترونیکی سلامت
28 خرداد 98 - 11:38

گیلان آنلاین: پرونده الکترونیکی سلامت بسیاری از مشکلات نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی را برطرف می‌کند.

 

 

گیلان آنلاین: ذبیح‌الله نیکفر با اشاره به اجرای پرونده الکترونیکی سلامت در گیلان اظهار کرد: این طرح آزمایشی در سه استان گیلان، زنجان و گلستان اجراشده که در ارزیابی‌ها گیلان استان برتر شناخته‌شده است.

وی با اشاره به آموزش دیگر استان‌ها برای اجرای این طرح گفت: کارشناسان استان‌های اصفهان، فارس، دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه علوم پزشکی ایران برای الگوبرداری از اجرای پرونده الکترونیکی سلامت به گیلان آمدند و آموزش‌دیده‌اند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اجرای این طرح از اقدامات تشخیصی تکراری و تجویز و دریافت دارو‌های تکراری جلوگیری می‌کند، تصریح کرد: پرونده الکترونیکی سلامت بسیاری از مشکلات نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی را برطرف می‌کند و روند درمان را سرعت می‌بخشد.

نیکفر با اشاره به تصویب اختصاص اعتبار برای ساخت بیمارستان هزار تختخوابی مگاهاسپیتال یا بیمارستان جامع در گیلان افزود: زیرساخت فاز نخست این بیمارستان با ۴۰۰ تخت در سایت لاکان در دست اجراست که ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی به مشکلات بیمارستان جدید پیروز لاهیجان اشاره کرد و گفت: برای مجهز شدن این بیمارستان به دستگاه CT SCAN و دستگاه اکسیژن ساز با وزیر بهداشت و درمان رایزنی شده است و قرار است معاون درمان این وزارتخانه به‌زودی به لاهیجان سفر کند، قرار است دو هکتار زمین در کنار بیمارستان پیروز برای ایجاد همه بخش‌های بیمارستانی و مراکز علمی بیمارستانی در نظر گرفته شود.

عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش مجلس شورای اسلامی یکی از مشکلات بیمارستان‌های استان را پرداخت نشدن حق بیمه برشمرد و افزود: بیمه تأمین اجتماعی حدود ۱۵۰ میلیارد تومان به دانشگاه‌های علوم پزشکی بدهکار است.

نیکفر با اشاره به پرداخت نشدن حق بیمه‌ها از آذر ۹۷ تاکنون گفت: بر اساس بررسی اسناد، بیمارستان پیروز لاهیجان چهار و نیم میلیارد تومان از بیمه‌ها طلبکار است که اگر به‌موقع پرداخت شود می‌تواند بسیاری از مشکلات این بیمارستان را برطرف کرد.

 

 

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام