خارج کردن میخ ۵ سانتی‌متری از قلب مرد جوان
29 خرداد 98 - 19:15

رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه سبزوار گفت: تیم جراحی قلب این بیمارستان در یک عمل موفقیت آمیز یک میخ پنج سانتی متری را از قلب جوانی ۲۱ ساله از اهالی شهرستان داورزن خارج کرد.

دکتر مرتضی راستی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این جوان در پی فرو رفتن میخ به ناحیه قفسه سینه اش از شهرستان داورزن به بیمارستان حشمتیه سبزوار منتقل شده بود.
وی ادامه داد: جوان یاد شده با کاهش هوشیاری و افت شدید علایم حیاتی به بیمارستان انتقال یافت و به سرعت به اتاق عمل فرستاده شد وپس از بررسی وضعیت، مشخص شد یک میخ پنج سانتیمتری از سمت چپ استخوان جناق بیمار وارد بدن او شده و به بطن راست قلبش آسیب وارد کرده است.
رئیس بیمارستان حشمتیه سبزوار ادامه داد: تیم جراحی قلب این بیمارستان بلافاصله با باز کردن قفسه سینه همراه با انجام ماساژ باز قلب، در یک عمل جراحی یک و نیم ساعته موفق به خارج کردن میخ از قلب این بیمار شد.
دکتر راستی افزود: بیمار یاد شده پس از دریافت خدمات مورد نیاز و پس از هوشیاری کامل هم اینک در وضعیت عمومی مطلوبی به سر می‌برد.
بیمارستان ۲۴۵ تختخوابی تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه سبزوار با بخش‌های فوق تخصصی اطفال و نوزادان، قلب، بخش جراحی، مراقبت‌های ویژه سی سی یو، آی سی یو، جراحی قلب، اتاق عمل، اورژانس، آزمایشگاه، داروخانه، رادیولوژی، سی تی اسکن، سونوگرافی، ماموگرافی، آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی و درمانگاه‌های تخصصی، ارائه خدمات درمانی تخصصی و فوق تخصصی را در این شهرستان بر عهده دارد.
این بیمارستان چند روز پیش با دریافت مجوز کد آی. پی. دی صلاحیت پذیرش توریست سلامت و جواز پذیرش بیماران خارجی را دریافت کرد.نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام