معاون رئیس‌جمهور: ملخ مثل میگو خوردنی است!
2 تیر 98 - 10:29

گیلان آنلاین: در خوزستان زمانی که هواپیمای سم‌پاش می‌خواست اهواز را سم‌پاشی کنند، اجازه نمی‌دادند چرا که ملخ پر از پروتئین است، چطور میگو را می‌خورند، ملخ هم مانند میگو است. یک عده میگو می‌خورند و یک عده ملخ!

 

 

 

گیلان آنلاین: «عیسی کلانتری»، رئیس سازمان محیط زیست و معاون رئیس‌جمهور روحانی، به تازگی در یک مصاحبه تفصیلی با خبرگزاری ایلنا اظهار کرده است: در خوزستان زمانی که هواپیمای سم‌پاش می‌خواست اهواز را سم‌پاشی کنند، اجازه نمی‌دادند چرا که ملخ پر از پروتئین است، چطور میگو را می‌خورند، ملخ هم مانند میگو است. یک عده میگو می‌خورند و یک عده ملخ!

او در بحث حیات وحش نیز گفته است:
«موضوعات مربوط به حیات وحش فنی است و از آنجایی که حیات وحش تخصص من نیست، در این باره هرچه متخصصان بگویند، همان کار را انجام می‌دهم و بحث هم نمی‌کنم، چراکه صاحبنظر نیستم. یک گروه متخصص ۱۰ الی ۱۵ نفره هستند که درباره حیات وحش نظر می‌دهند و زمانی که به اجماع برسند، مقوله مورد اجماع را دستور می‌دهم. یکی از متخصصان در حوزه حیات وحش، دکتر نمکی وزیر بهداشت و درمان هستند، ایشان در این حوزه بسیار صاحبنظر است و هیچ‌کس را به اندازه دکتر نمکی نمی‌شناسم که در این حوزه صاحبنظر باشد، البته در یک زمان شکار می‌رفتند، اما الان دیگر شکار نمی‌کنند و ۱۰ الی ۱۵ سال است که شکار را کنار گذاشته‌اند.»

کلانتری همچنین با ادعای اینکه مردم طبقات پایین به دلیل گرانی گوشت به شکار روی آورده‌اند، اظهار می‌کند:
در مسئله پارک ملی گلستان که در پاییز سال گذشته اتفاق افتاد، آن منطقه مانند میدان جنگ شده بود، ۱۸ الی ۱۹ نفر در سنگرهای زیرزمینی اطراق کرده بودند تا در زمان جفت‌گیری حیوان به آنها حمله کنند، در آن درگیری حتی یک محیط‌بان کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند. وقتی گوشت گران می‌شود، جامعه روستایی به حیات وحش هجوم می‌برد، به ویژه در پارک‌های ملی و مناطق حفاظت شده که حیوانات در دسترس هستند. باید گفت؛ بهترین دسترسی برای طبقات پایین قتل‌عام حیوانات است. البته برخی از گرانی و کمبود گوشت سوءاستفاده می‌کنند و همین سوء استفاده در دریا نیز اتفاق می‌افتد .

*پر واضح است که این اظهارات سطح پایین و عوامانه به هیچ وجه در سطح یک مدیر تراز اول دولتی نیست و البته مشخص هم نیست که رئیس‌جمهور روحانی چه اصراری دارد که چنین افراد حاشیه‌سازی که البته ید بیضایی هم ندارند، در شاکله اصلی دولت حضور داشته باشند.

ما قضاوت درباره صحبت‌های سطح پایین معاون رئیس جمهور را بر عهده مخاطبان محترم وامی‌گذاریم.

گفتنیست، کلانتری در حالی مدعیست که طبقات پایین جامعه به دلیل گرانی مشغول شکار شده‌اند که خود در همین صحبت‌ها اذعان می‌کند که وزیر بهداشت روحانی، قبلاً شکارچی بوده است!

ضمناً مشخص نیست چرا باید ملاک‌های قضاوت در ایران با سایر جهان متفاوت باشد؟! زیرا امر شکار هم‌اکنون در دنیا بعنوان یک تفریح شمرده می‌شود که بر اثر گسترش رفاه اقتصادی یک کشور و تمایل مردم به تفریحات خاص مورد توجه قرار می‌گیرد.

منبع:مشرق

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام