شکایت زنگنه از یک نماینده مجلس به قوه قضائیه ارجاع شد
4 تیر 98 - 16:20

محمدجواد جمالی نوبندگانی در تشریح جلسه امروز هیات نظارت بر رفتار نمایندگان اظهار داشت: به دنبال شکایت‌هایی که از طرف آقای زنگنه وزیر نفت از یکی از نمایندگان مجلس صورت گرفته بود، امروز جلسه با حضور همه اعضا تشکیل شد و آقای زنگنه هم به جلسه تشریف آوردند.

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تصریح کرد: آقای زنگنه در جلسه امروز در مورد بحث جکت که گفته شده بود به شکل اوراق تبدیل شده و به منابع مملکت آسیب وارد شده توضیحاتی دادند. همچنین درباره دستگاه کارتخوان که در وزارت نفت بوده هم مشروحا توضیحات لازم را ارائه داد. بحث مشکلات مالی در حوزه پتروشیمی‌ها هم به بحث گذاشته شد.

نماینده مردم فسا خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه نماینده مورد نظر هفته گذشته در جلسه حاضر شده بود و توضیحات خود را ارائه کرده بود و ما مستندات آن نماینده را دیده بودیم امروز هم آقای زنگنه آمدند و توضیحاتی ارائه دادند و هیات نظارت با توجه به مباحث مطرح شده موضوعات مربوط به جکت اوراق شده و دستگاه کارتخوان را جزو وظایف نمایندگی تشخیص نداد و این موضوع را به دادگاهی که این شکایت از آنجا آمده بود محول کرد و این نماینده توضیحات خود را آنجا ارائه خواهند داد.

وی با اشاره به موضوعات مطرح شده در حوزه پتروشیمی گفت: توضیحاتی که آن نماینده مجلس در این خصوص ارائه داده بود را خلاف وظایف نمایندگی تشخیص ندادیم.

جمالی نوبندگانی با اشاره به پرونده‌های مطروحه علیه محمود صادقی نماینده تهران گفت: آقای صادقی توییتی زده بودند و صحبت‌هایی کرده بودند مبنی بر اینکه بعضی از افراد که خودشان را مرتبط با تصمیم‌گیرندگان شورای نگهبان می‌دانستند اقدام به کارهایی کرده بودند که خلاف شئونات بوده و ما از شهودی که آقای صادقی معرفی کرده بودند دعوت کردیم که توضیحات خود را ارائه دادند.

وی افزود: امروز سرپرست معاون حقوقی و قوانین شورای نگهبان به هیات نظارت آمدند و توضیحاتی را ارائه دادند و اعلام کردند که مثل خیلی از ادارات و وزارت‌خانه‌ها که ممکن است افراد با جعل عناوین خیلی کارها را انجام بدهند، داشته‌ایم مواردی که فردی خود را مرتبط با شورای نگهبان اعلام کرده و ما حداقل ده نفر از آنان را به دادگاه داده‌ایم و قطعا برخورد می‌کنیم.

سخنگوی هیات عالی نظارت بر رفتار نمایندگان یادآور شد: آن‌ها معتقد بودند که نماینده محترم باید افراد را به ما یا به کمیسیون اصل نود و هر محکمه صالحی معرفی می‌کردند، اما در نهایت هیات نظارت با هماهنگی معاونت حقوقی به این نتیجه رسید که ما از این شهود بخواهیم که با هماهنگی هیات نظارت به شورای نگهبان بروند و مستندات خود را آنجا ارائه دهند؛ اگر قابل قبول بود که خود شورای نگهبان تصمیم خواهد گرفت و اگر قابل قبول نبود، هیات نظارت نظر نهایی خود را اعلام خواهد کرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: در مورد شکایتی هم که توسط ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان علیه آقای محمود صادقی اعلام و وصول شده بود، این ستاد اعلام کرده بودند که به دنبال اتفاقی که در شبکه پنج صدا و سیما رخ داده بود و عزیزان اهل سنت مورد اهانت قرار گرفته بودند، آقای صادقی توییت و اینستاگرامی زده بودند و کامنت‌هایی که به دنبال آن زده شده بود این‌ها را خلاف اقداماتی در جهت وحدت جامعه و امنیت ملی می‌دانستند شکایت کرده بودند که قرار شد ما در این رابطه هم از آقای صادقی دعوت کنیم که در جلسه بعد حضور یابند و ارائه دفاعیات  داشته باشند.

جمالی نوبندگانی تصریح کرد: شکایتی هم از وزارت نفت علیه آقای ابوترابی نماینده نجف‌آباد در مجلس مطرح بود که در رابطه با اظهاراتی که در رابطه با وزارت نفت شده بود، ایشان را هم دعوت خواهیم کرد که به جلسه هیات نظارت تشریف بیاورند و مستندات و دفاعیات خود را داشته باشند.نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام