رکورد فروش بازیکن در بارسلونا شکست
11 تیر 98 - 00:00

باشگاه بارسلونا در سال مالی گذشته توانست بهترین رکورد از حیث فروش بازیکن را به ثبت برساند.
به نقل از مارکا، 30 ژوئن آخرین روز و مهلت برای بارسلونا بود تا با فروش چند بازیکن، تراز مالی خود را بهبود ببخشد و این کار با نهایی شدن انتقال دنیس سوارز، سیله سن، آندره گومز، مارک کارمونا و مارک کوکوریا به انجام رسید. دنیس سوارز آخرین بازیکنی بود که تا قبل از اول جولای کار انتقالش از بارسا به سلتا نهایی شد و بارسا توانست از فروش او و چهار بازیکن دیگر، 77.4 میلیون یورو به دست بیاورد.
از اول جولای 2018 تا اول جولای 2019 که نقل و انتقالات تابستانی و زمستانی گذشته را نیز شامل می شود، بارسا توانست در مجموع از فروش بازیکنانش به رکورد 221 میلیون یورو دست یابد. 144.4 میلیون یورو در تابستان و زمستان گذشته، بعلاوه 77.4 میلیون یورو از فروش 5 بازیکن در یک ماه اخیر.
اگر در طی سال ها مدیران بارسا معروف بودند که در فروش بازیکن تبحر بالایی ندارند؛ اما با ورود اسکار گرائو و پپ سگورا به بخش فوتبال بارسلونا این روند تغییر کرد و در مقایسه با تابستان گذشته که بارسا 131 میلیون یورو بودجه از فروش بازیکنانش داشت، این رقم در تابستان جاری به 221 میلیون یورو افزایش یافته است.
این دو توانستند بسیاری از بازیکنانی که ارنستو والورده(سرمربی) مدنظر ندشت را به فروش برسانند و در این بین تنها پائولینیو بر خلاف نظر والورده راهی فوتبال چین شد و سیله سن نیز خود ساز جدایی سر داد و به والنسیا رفت.
14 جدا شده از بارسا در سال مالی گذشته:
پائولینیو(50 میلیون یورو گوانگژو)
سیله سن(35 میلیون یورو والنسیا)
یری مینا(30.2 میلیون یورو اورتون)
آندره گومس(25 میلیون یورو اورتون)
پاکو آلکاسر(23 میلیون یورو دورتموند)
لوکاس دینیه(20.2 میلیون یورو اورتون)
دنیس سوارز(12.9 میلیون یورو سلتا)
الیکس ویدال(8.5 میلیون یورو سویا)
مارلون(6 میلیون یورو ساسوئولو)
آرنائیز(5 میلیون یورو لگانس)
مارک کارمونا(2.5 میلیون یورو اوساسونا)
مارک کوکوریا(2 میلیون یورو ایبار)
مونیر الحدادی (سویا یک میلیون یورو)
روئیز دی گالارتا(500 هزار یورو لاس پالماس)نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام