جلوگیری آمریکا از حضور یک ایرانی در مراسم تدفین فرزندش
15 تیر 98 - 00:00

یک وکیل ایرانی که سالهاست در آلمان زندگی می کند به دلیل خودداری واشنگتن از اعطای روادید به وی، نتوانست در مراسم خاکسپاری پسرش حاضر شود.

واشنگتن به پدر ایرانی‌تبار برای شرکت در مراسم خاکسپاری پسرش اجازه ورود به خاک آمریکا را نداد.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، کنسولگری آمریکا «سید شهرام ایران‌بومی» وکیل آلمانی ایرانی‌تبار را به تقلب متهم و اعلام کرد وی قصد داشت از مراسم خاکسپاری پسرش به عنوان بهانه‌ای برای اقامت در آمریکا و ماندن در این کشور استفاده کند و به همین دلیل با درخواست روادید سه روزه وی مخالفت شده است.

ایران‌بومی به مدت ۴۰ سال است که در آلمان زندگی می‌کند و پسر ۲۰ ساله او که در یکی از دانشگاه‌های آمریکا در حال تحصیل بود، روز دهم ماه ژوئن (۲۰ خرداد) در جریان تصادف رانندگی در واشنگتن کشته شد.

این وکیل، در شهر فرانکفورت دفتر دارد. وی در این مورد به شبکه خبری «دویچه‌وله» گفت که کنسولگری آمریکا به وی اعلام کرده است که او در آلمان ریشه ندارد و حقیقت را هم نگفته ضمن اینکه مرگ پسرش را ابزاری برای مهاجرت به آمریکا قرار داده است. ایران بومی می‌خواهد شکایت رسمی علیه این اقدام غیر انسانی تهیه کند.

کنسولگری آمریکا در فرانکفورت از توضیح در این مورد خودداری کرده است و می‌گوید که تمامی موارد اینچنینی محرمانه هستند و فقط با شخص متقاضی در میان گذاشته می‌شوند. ایران بومی گفته که درخواستی در این زمینه داده اما هنوز جوابی دریافت نکرده است.

ایران‌بومی در دوران ریاست‌جمهوری «باراک اوباما» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا برای سفرهای تفریحی و بازرگانی به این کشور ویزایی ۱۰ ساله دریافت کرد اما در دوران ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ» در ماه می ۲۰۱۷، این ویزا لغو شد.نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام