مرحله نهایی لیگ ملت‎‌های والیبال آغاز شد؛ شاگردان کولاکوویچ یک‌قدم تا تاریخ‌سازی
19 تیر 98 - 00:00

تیم ملی والیبال کشورمان که عملکرد چشمگیری در مسابقات لیگ ملت‌های والیبال 2019 داشته با قرار گرفتن در جمع شش تیم برتر دور مقدماتی به مرحله نهایی صعود کرده و در یک قدمی ثبت افتخار تاریخی در کارنامه این ورزش قرار گرفته است.

 مسابقات لیگ ملت‌های والیبال 2019 به روزهای پایانی خود نزدیک شده است و تیم‌های راه یافته به مرحله نهایی از بامداد فردا پس از وقفه‌ای کوتاه ادامه بازی‌ها را پیگیری می‌کنند. این دوره از مسابقات برای دومین سال متوالی برگزار می‌شود. افتتاحیه از ماه مه برگزار شد و فینال این دوره در روز بیست و چهارم تیرماه در ایالات متحده آمریکا به انجام می‌رسد.

در دوره مقدماتی(5هفته) هر تیم 15 مسابقه برگزار کرد و طبق امتیازات جمع آوری شده از بین 16 تیم شرکت کننده در این دوره، تیم‌های برزیل، ایران، روسیه، فرانسه، لهستان و آمریکا به ترتیب رده اول تا ششم را کسب کردند تا راهی دور نهایی شوند. در مرحله نهایی شش تیم در قالب دو گروه سه تیمی پیکار می‌دهند و با برگزاری دو دیدار برای هر تیم، سپس تیم‌های اول و دوم هر گروه به نیمه نهایی راه پیدا می‌کنند. در گروه A مرحله نهایی فرانسه، آمریکا و روسیه حضور دارند و در گروه B هم برزیل، ایران و لهستان جای گرفته‌اند.

تیم ملی کشورمان با هدایت ایگور کولاکوویچ در این دوره موفق شد با کسب 12 برد، 3 باخت و 36 امتیاز در دور مقدماتی، به عنوان تیم دوم جدول رده بندی دور مقدماتی به فینال راه پیدا کند. ایران در این دوره از برزیل، آمریکا و فرانسه شکست خورد. بلندقامتان کشورمان در دوره گذشته از 15 مسابقه، 7 برد و 8 شکست داشتند تا با 21 امتیاز در پایان دور مقدماتی رتبه دهم را به دست بیاورند و از صعود به دور بعدی ناکام بمانند.

سابقه والیبال ایران در لیگ جهانی در مجموع به 7 سال می‌رسد که در این مدت فقط یک بار به مرحله نهایی رسیده و در رده چهارم قرار گرفته است. آمار موفقی که مردان کولاکوویچ ثبت کرده‌اند آنها را در یکقدمی تاریخ سازی قرار داده‌ است. تیم ملی ایران در صورتی که بتواند برزیل و لهستان را شکست بدهد به جمع چهار تیم راه پیدا می‌کند. عملکرد چند ماه گذشته بازیکنان تیم ملی چشم‌نواز بود و این دوره تمام علاقه مندان ایرانی به این رشته منتظر گردن آویز خوشرنگ به روی گردن سروقامتان ایرانی هستند.

تیم ملی والیبال ایران اگرچه برای سفر به شیکاگو با کارشکنی آمریکایی‌ها مواجه شد روز شنبه تهران را به مقصد آمریکا ترک کرده و تمرینات منظمی را برگزار کرده است. با توجه به اظهارات پزشک تیم ملی هیچکدام از بازیکنان برای شرکت در این مرحله مشکلی ندارند و همگی در اختیار سرمربی هستند. همچنین بازیکنان کشورمان بامداد امروز با آغاز مسابقات، تماشاگر نبرد بین برزیل و لهستان خواهند بود.

با اعلام ایگور کولاکوویچ، سعید معروف، سید محمد موسوی، میلاد عبادی‌پور، فرهاد قائمی، پوریا فیاضی، امیر غفور، محمد جواد معنوی نژاد، علی شفیعی، مسعود غلامی، علی‌اصغر مجرد، جواد کریمی، پوریا یلی، محمدرضا موذن و محمدرضا حضرت‌پور ملی پوشان والیبال ایران در این مرحله خواهند بود. غفور، موسوی، معنوی نژاد و فیاضی چهار بازیکن مصدوم ایران بودند که در حال حاضر شرایط مطلوبی دارند و بدون مشکل می‌توانند در دو بازی حساس پیش رو برابر حریفان به میدان بروند.

 

برنامه مسابقات مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال به شرح زیر است:

مرحله نخست گروهی

برزیل - لهستان / پنج‌شنبه 20 تیر /  02:00

آمریکا - فرانسه /  پنج‌شنبه 20 تیر /  05:00

ایران - لهستان /  جمعه 21 تیر /  02:30

روسیه - فرانسه / جمعه 21 تیر / 05:30

برزیل - ایران / شنبه 22 تیر / 02:30

آمریکا - روسیه / شنبه 22 تیر / 05:30

مرحله نیمه نهایی

تیم اول گروه A - تیم دوم گروه B / یکشنبه 23 تیر / 02:30

تیم اول گروه B - تیم دوم گروه A / یکشنبه 23 تیر / 05:30

مرحله فینال

برنده بازی اول نیمه‌نهایی -  برنده بازی دوم نیمه‌نهایی / دوشنبه 24 تیر / 03:30

رده بندی

بازنده بازی اول نیمه‌نهایی -  بازنده بازی دوم نیمه‌نهایی / دوشنبه 24 تیر / 00:30نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام