ادامه بی احترامی ترامپ به نمایندگان زن کنگره
25 تیر 98 - 00:00

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه در توییت هایی باز هم به نمایندگان زن کنگره تاخت و نشان داد که قصد کاستن از میزان حملاتش به قانونگذاران زن دموکرات را ندارد.

وی در یکی از توییت های خود بدون نام بردن از این نمایندگان زن، آنها را به سخنانی ناخوشایند، نفرت انگیز و انزجارآور متهم کرد که تاکنون از زبان یک سیاستمدار در مجلس نمایندگان یا سنا شنیده شده است.
ترامپ در ادامه این توییت، سخنان این نمایندگان را ضد اسرائیلی، ضد آمریکایی و طرفدار تروریسم دانست و یادآور شد که این افراد از سوی حزب دموکرات مورد استقبال بالایی قرار می گیرند و این حزب از مقابله با آنها هراس دارد.
رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته (دوشنبه) نیز از نمایندگان زن کنگره انتقاد کرده و گفته بود: خیلی جالب است که ببینید زنان ترقی‌خواه دموکرات عضو کنگره، که خودشان در اصل از کشورهایی می‌آیند که دولتشان فاجعه تمام و کمال است، حالا با صدای بلند و به شکلی شرورانه به مردم آمریکا، یعنی عظیم‌ترین و قوی‌ترین ملت دنیا، می‌گویند دولت ما چطور باید اداره شود. چرا اینها برنمی‌گردند تا جاهای کاملاً ورشکسته و جرم‌زده‌ای را درست کنند که خودشان در اصل از آنجا می‌آیند. سپس بازگردند و به ما نشان دهند که چگونه باید این کار را کرد. این جاها به کمک شما نیاز شدیدی دارد، باید هر چه زودتر عازم شوید. من مطمئن هستم «نانسی پلوسی» بسیار خوشحال خواهد شد که به سرعت ترتیب یک سفر رایگان را بدهد.
نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به این توییت، در پیامی توییتری نوشت: وقتی دونالد ترامپ خطاب به چهار نفر از زنان عضو کنگره می‌گوید که به کشورهایشان بازگردند، او در واقع شعارش برای باعظمت کردن دوباره آمریکا علناً درباره سفید کردن دوباره آمریکاست. تنوع ما قدرت ماست و اتحاد ما توان ماست.
منظور ترامپ از این توییت «رشیده طالب»، «ایلهان عمر»، «آیانا پرسلی» و «الکساندر اوکازیو کورتز» بود که به شدت نسبت به اقدامات رئیس جمهوری در قبال مهاجران معترض هستند. این چهار نفر نسبت به توییت ترامپ اعتراض کردند و خواستار استیضاح وی شدند.
این نمایندگان تاکید کردند که عقب نشینی نمی‌کنند و به انتقاد از سیاست های ترامپ ادامه می دهند.
توییت های ترامپ علیه این نمایندگان در حالی منتشر شده که هر چهار نماینده شهروند آمریکا هستند و فقط خانم عمر خارج از ایالات متحده و در موگادیشو پایتخت سومالی به دنیا آمده و به عنوان مهاجر به آمریکا نقل مکان کرده است.نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام