ممنوعیت صادرات سیب لغو شود
27 تیر 98 - 00:00

 سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: لغو ممنوعیت صادرات سیب یک مطالبه عمومی کشاورزان استان است و این سازمان از صادرات این محصول استقبال خواهد کرد.

محمد دهقان در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه ممنوعیت صادرات سیب موجب نارضایتی باغداران آذربایجان غربی شده است گفت: آذربایجان‌غربی رتبه اول تولید سیب کشور را داراست، باید در ابتدا میزان مصرف داخلی محصولات تولیدی کشور مشخص و سپس اقدام به صادرات محصول مازاد شود که در خصوص سیب وزارت جهاد کشاورزی بهترین تصمیم را گرفته است.
وی با اشاره اینکه امسال شش هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال برای احیای واحدهای نیمه فعال و راکد استان در نظر گرفته شده است، بیان کرد: این مبلغ تخصیص شهرستانی ندارد و در هرکجا واحدی که توانایی راه‌اندازی و تکمیل ظرفیت داشته باشد، می‌تواند از آن استفاده کند.

دهقان همچنین راه‌اندازی مجدد واحدهای تولیدی را در اولویت اصلی برنامه صمت در سال جاری عنوان کرد و افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال ۵۴ واحد راکد و غیرفعال آذربایجان‌غربی به چرخه تولید بازمی‌گردد، ۵۵ واحد تولیدی نیمه فعال با ظرفیت کامل کار می‌کند و ۶۷ طرح نیمه تمام نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی اضافه کرد: تسهیلات ارائه شده در قالب وام‌های ارزان قیمت شامل بهره‌های ۱۲ و ۱۴ درصد در اختیار صنعت‌گران گذاشته می‌شود تا زمینه فعالیت دوباره و تحقق شعار سال فراهم گردد.

دهقان در ادامه با اشاره به انجام بازرسی‌های صورت گرفته از ابتدای سالجاری اضافه کرد: از ابتدای سالجاری تا کنون برای کنترل بازار در آذربایجان غربی تعداد ۱۰ هزارو ۳۲۶ مورد بازرسی از سطح بازار و واحدهای صنفی انجام شده است.

وی همچنین در ادامه افزود: در بازدیدهای انجام شده ۱۹۳ فقره پرونده به ارزش ریالی ۵ هزار و ۹۷۰ میلیون ریال تشکیل و جهت رسیدگی بیشتر به مراجع ذیصلاح ارجاع گردید.

دهقان در ادامه عنوان کرد: همچنین در یک هفته گذشته تعداد ۵۵۲ مورد بازرسی از واحدهای صنفی و تولید صورت گرفته است و تعداد ۱۲ فقره پرونده تشکیل وبه مراجع ذیصلاح ارجاع گردید.

وی در خصوص نظارت بر کالاهای اساسی بیان کرد: از ابتدای سالجاری نظارت مستقیم برای توزیع ۱۶۰ تن گوشت منجمد، ۳۴۴ تن گوشت منجمد گوساله، ۴۰ تن گوشت منجمد گوساله وکیوم دار و۵۶ تن گوشت گرم گوسفندی با حضور بازرس مقیم در محل توزیع انجام شد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی اضافه کرد: جهت تنظیم و کنترل عرضه و تقاضا مقدار ۲۸ هزار و ۴۳۴ تن شکر برای مصارف صنعتی، صنفی و خانوار، هزار و ۲۲۶ تن برنج ۱۱۲۱ هندی و ۴۰۶ تن برنج تایلندی با نظارت مستقیم سازمان صنعت، معدن وتجارت استان توزیع شد.نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام