پنجمین مربی زن وارد لیگ NBA شد
29 تیر 98 - 00:00

تیم بسکتبال ساکرامنتو برای فصل آینده خود با یک مربی جدید که سابقه بازی در لیگ حرفه‌ای زنان آمریکا را دارد قرار داد بست تا یک زن دیگر نیز به عنوان مربی وارد این لیگ معتبر شود.

بازار نقل و انتقالات لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا داغ است و تیم‌ها خود را برای فصل آینده آماده می‌کنند که در تازه‌ترین نقل و انتقال تیم ساکرامنتو یک مربی زن برای کادرفنی خود استخدام کرد تا حضور زنان بسکتبال در لیگ معتبر NBA بیشتر شود. لینسی هاردینگ مربی ۳۵ ساله‌ای است که از سال گذشته وارد عرصه مربی‌گری شده و قرار است سال آینده روی نیمکت ساکرامنتو در لیگ حرفه‌ای آمریکا بنشیند.

این مربی از سال ۲۰۰۷ وارد لیگ بسکتبال زنان آمریکا شد و ۱۰ سال در این لیگ بازی کرد. سپس یک فصل در ترکیه دست به توپ شده و از دنیای بازیگری خداحافظی کرد و وارد مربی‌گری شد.

بعد از یک سال مربی‌گری او توانسته به دستاوردی بزرگ برسد و پنجمین زنی نام بگیرد که به عنوان مربی وارد لیگ NBA می‌شود.

این خبر امروز سر و صدای زیادی در رسانه‌های مختلف ایجاد کرده‌بود. پیش از این تیم‌ها و مدیران باشگاهی سد محکمی برابر زنان برای ورود به این لیگ ایجاد کرده بودند و تمایلی برای جذب مربیان کاربلد تنها به دلیل جنسیت نداشتند اما رفته رفته این فضا تغییر کرده و زنانی که توانایی مربی‌گری در تیم‌ها را دارند نیز وارد عرصه می‌شوند.نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام