اولین تجربه مربیگری ژاوی
16 مرداد 98 - 00:00

آنچه از «ژاوی» در دوران فوتبالی به یاد داریم همواره شخصیتی آرام و بی‌حاشیه بوده است اما اسطوره اسپانیایی در نخستین تجربه مربیگری خود در السد موفق نشد شخصیت آرام همیشگی‌اش را حفظ کند و در دیدار مقابل الدحیل در لیگ قهرمانان آسیا اتفاق عجیبی رخ داد.

ستاره اسبق باشگاه بارسلونا ماه مه سال جاری به عنوان سرمربی السد انتخاب شد و در نخستین تجره سرمربیگری خود به مصاف دیگر تیم قطری یعنی الدحیل رفت.

مرد اسپانیایی پس از اینکه در نخستین بازی خود با کسوت سرمربی در برابر الدحیل در لیگ قهرمانان آسیا با نتیجه یک بر یک متوقف شد، کاملا از کوره در رفت و در صحنه‌ای که معتقد بود داور باید به سود تیمش پنالتی اعلام می‌کرده است در اوج عصبانیت پس از شوت کردن یک بطری آب نظاره‌گر پرواز یک لنگه از کفشش شد!

ژاوی در حالی به دستور داور به سمت نیمکت هدایت می‌شد که لنگه کفش به پرواز درآمده وی موقعیت مکانی مشخصی نداشت و افسانه تیم ملی اسپانیا با پای برهنه روانه نیمکت تیمش شد.

هافبک شگفت‌انگیز سال‌های نه چندان دور بارسا، پس از اتمام بازی اظهار داشت: تنها بابت برنده نشدن ناامید شدم؛ نتیجه بدی نگرفتیم چرا که در خانه حریف گل زدیم اما استحقاق بیشتر از این را داشتیم؛ چیزی که باعث خوشحالی من می‌شود عملکرد بازیکنانم در داخل زمین است.

وی ادامه داد: هدایت این تیم واقعا خوشحال‌کننده است؛ بازیکنان ما بهترین بودند و برای پیروزی ولع زیادی داشتند؛ لیگ قهرمانان آسیا تورنمنت سختی است؛ اشتباه جزئی از فوتبال است و دوست ندارم در مورد داوری حرف بزنم؛ اعلام پنالتی در دقایق پایانی تصمیم سختی برای داور است اما به نظر من پنالتی بود.

در حالی که لیگ ستارگان قطر تا ۲۱ آگوست آغاز نخواهد شد، السد در بازی بعدی خود در لیگ قهرمانان باید در دیدار برگشت سه شنبه هفته آینده به مصاف الدحیل برود و در ادامه در جام شیخ جاسم بار دیگر با همین تیم روبرو خواهد شد.نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام