ماجرای اسپانسر پرسپولیس
19 مرداد 98 - 00:00

بخشهای مهم گزارش روزنامه فرهیختگان درباره یک مورد از مشکلات مدیریتی در پرسپولیس را برایتان انتخاب کردیم:
* پیراهن و برند دو باشگاه بزرگ تهران به اپراتوری واگذار شد که پول را از مردم دریافت و تا سال گذشته بعد از کسورات و مالیات به مجری اسپانسری پرداخت می‌کرده و آنها که اصطلاحا شرکت cp نامیده می‌شدند به علت ضعف در سیستم سخت‌افزاری این باشگاه‌ها بعد از کسر ۳۰ درصد آن را به حساب باشگاه واریز می‌کردند که البته بعد از بروز مشکلات اپراتور پول را بعد از کسورات مستقیما به حساب واریز می‌کنند. نکته قابل‌تامل مبحث اسپانسری و درآمدزایی است. درواقع اپراتور هیچ پولی را بابت تبلیغات برند این باشگاه‌ها از جیب خود پرداخت نمی‌کند. مشکل بعدی عدم‌شفافیت یوزرهای آن سامانه است، اینکه سرخابی‌ها در جریان دقیق اطلاعات نیستند. بدون‌شک وقتی میزان پرداختی با میزان مشارکت تعیین می‌شود، علامت سوال بزرگی را ایجاد می‌کند. از طرفی مدیران این تیم‌ها به دلیل عدم‌تخصص کافی یا مشغله‌های تیم علاقه‌ای به مشارکت دادن باشگاه در بحث اسپانسری نداشته و برند را به جای کارگزاری به صورت واگذاری در اختیار شرکت‌های مختلف قرار می‌دادند و تنها به دریافت مبالغی به صورت علی‌الحساب برای گذران امور جاری باشگاه اکتفا کرده‌اند.
* ؛ علی رغبتی گزینه وزارت ورزش در هیات‌مدیره که به گواه اعضا، تنها کسی است که از ماجرای اسپانسر و حواشی آن اطلاعات دارد. در تماسی که با رغبتی در وزارت ورزش گرفتیم از طریق رئیس دفتر وی مطلع شدیم روزهایی که در وزارت مستقر است درمورد موضوعات مربوط به پرسپولیس صحبت نمی‌کند و با حضور در باشگاه جوابگوی سوالات خواهد بود. وقتی با باشگاه برای ادامه پیگیری‌ها تماس گرفتیم، مطلع شدیم حدود دو ماهی می‌شود که رغبتی در باشگاه حضور نیافته و حتی جلسات هیات‌مدیره نیز در وزارت برگزار می‌شود. برای روشن شدن این مسائل در تماسی که با وی گرفتیم، اعلام کرد در مسافرت به سر برده و هفته بعد پاسخگوی ما خواهد بود. 
* مسئول شرکت مجری که گفته می‌شد ۳۰ درصد از درآمدهای اپراتور را کسر و بقیه را به باشگاه می‌داد، کاملا منکر این موضوع شده و اعلام کرد اگر قرار بر اجرای این درصدها بود، باشگاه تا الان مبالغ بسیاری به آنها بدهکار می‌شد. موضوعی که به‌ خودی خود جالب به نظر می‌رسد. شرکت مجری مدعی است که نه‌تنها پولی به باشگاه بدهکار نیست بلکه طلب‌های نسبتا زیادی هم دارد که طبق گفته خودشان باشگاه قول‌هایی برای پرداخت و تسویه آن داده است. 
* اسپانسر لباس به علت سوءمدیریت کادر مدیریتی و اجرایی پرسپولیس در دو مرحله به خاطر جریمه و عدم‌ پرداخت پاداش‌های قهرمانی مبلغ ۱۰۰ هزار دلار حق و حقوق این تیم را نداده و نپوشیدن لباس این برند توسط یکی از بازیکنان را علت آن اعلام کرده است. نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام