راهیابی ۱۶۸ اثر به دبیرخانه جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان
20 مرداد 98 - 00:00

دبیر شورای سیاست گذاری تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان گفت: ۱۶۸ اثر از ۲۵ استان و ۱۷۰ شهر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

جواد نجار تمیزکار روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: از مجموع آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره تعداد ۱۴۴ اثر در بخش مسابقه و ۲۴ اثر در بخش کودک هستند .

وی خاطرنشان کرد: بیشترین آثار رسیده از گیلان ۲۱ اثر، تهران ۲۱ اثر، اصفهان ۱۹ اثر، کردستان ۱۷ اثر و کرمانشاه ۱۱ اثر به دبیرخانه ارسال شده که پس از بررسی داوران بازبین، ۱۴ اثر دربخش مسابقه و پنج کار هم در بخش کودک به عنوان آثار منتخب پذیرفته شدند.

به گفته تمیزکار، جشنواره تئاتر خیابانی شهروند در هشت نقطه در سطح شهر لاهیجان با حدود ۹۰ اجرا از ۲۶ مرداد ماه به مدت سه روز و با حضور داوران مطرح کشور برگزار می شود .

وی خاطرنشان کرد: آثار منتخب راه یافته در بخش کودک عبارت از شکارچی به کارگردانی لیلا بیگوند از تهران ، پوپک و پادشاه سرزمین زباله ها به کارگردانی محسن پور نظری از رودسر، آلوده نکنیم به کارگردانی فرامرز غلامیان از اصفهان، کودک کار به کارگردانی مهدی بوریایی از بروجرد و وارش به کارگردانی مریم مهدی پور از آستانه اشرفیه است.

وی آثار منتخب راه یافته در بخش مسابقه را شامل ۱۴ اثر به نام های مردی برای تمام فصول به کارگردانی حسام خلیل نژادی از دامغان ، توهم به کارگردانی طوبی رحمان نیا از رشت ، هزارتو به کارگردانی رامین عطار از پیرانشهر ، چسب زخم به کارگردانی امیر رجب پور از الوند قزوین ، دردسر های آقای طریقت به کارگردانی میثم سرآبادانی از تفرش ، سد جعفر به کارگردانی سعید بادینی از زاهدان، کلاف به کارگردانی علی کشاورزی از البرز نظر آباد ، دستکاری به کارگردانی مهدی ضیائیان پور از تهران، ری ترن به کارگردانی رضا سلطانی از کرمان، این چرخ زنگ زده به کارگردانی نرگس خاک کار از تهران، آرشیتکت به کارگردانی مصطفی کولیوند از ایلام ، سایلنت به کارگردانی احمد نیک قلب از لاهیجان ، داشتن یا نداشتن مساله این است به کارگردانی مرجان قاسمی از دهلران و غزلی برای شهرم به کارگردانی امیر زارع زاده از سقز ذکر کرد.

دبیر شورای سیاست گذاری جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان داوران بازبین بخش مسابقه را سامان خلیلیان ، علی ظفر قهرمانی نژاد و اکبر صمدی نیا و داوران بازبین بخش کودک را علی علیرضایی، محمد زارع زاده و حدیث نیکرو عنوان کرد.نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام