دادستان رودبار اظهار کرد: چاپ
ممنوعیت اخذ عوارضی از شهروندان رودباری/ سامانه اخذ الکترونیکی عوارض به لوشان منتقل شود
21 مرداد 98 - 08:31

گیلان آنلاین: از اول شهریور سال جاری اخذ هرگونه عوارض از مردم شهرستان رودبار ممنوع بوده و در صورت مشاهده، عمل آن‌ها مشمول جرم تحصیل مال از طریق نامشروع است.

 

 

گیلان آنلاین: هادی بشری اظهار کرد: تهیه رفاه و آسایش برای امت اسلامی یکی از وظایف جامعه اسلامی است و مردم نجیب و شریف شهرستان رودبار هم از این امر مستثنا نیستند.

وی با اشاره به جانمایی نامناسب عوارضی در امام‌زاده هاشم افزود: تأمین و  احداث راه و جاده جهت عبور و مرور آحاد مردم و وسایل نقلیه از وظایف ذاتی وزارت راه است اما متأسفانه در سالیان اخیر بنا بر دلایلی با توجه به جانمایی اشتباه، به‌جای استقرار ایستگاه اخذ عوارضی در ورودی استان گیلان، بدون در نظر گرفتن شهرستان رودبار این عوارضی در ورودی کلان‌شهر رشت قرار گرفت.

دادستان انقلاب عمومی شهرستان رودبار با بیان اینکه جانمایی اشتباه عوارضی سبب نادیده گرفتن شهرستان رودبار شد، گفت: استقرار ایستگاه عوارضی در ورودی شهر رشت نسبت به بی‌توجه دانستن مردم و مسؤولین شهرستان از سوی مسئولین استانی صحه گذاشت موضوعی که در تخصیص اعتبارات و موارد دیگر نیز مشهود است.

بشری با بیان اینکه استفاده از آزادراه برای شهروندان رودبار باید رایگان باشد اضافه کرد: احداث ایستگاه عوارضی در داخل شهرستان باید حداقل انتفاعات را برای مردم این سامان داشته باشد آن‌هم استفاده رایگان از این محور است.

وی با اشاره به تصادفات مرگبار در مسیر جاده قدیم رودبار به رشت افزود: محور رودبار به رشت (جاده قدیم) محل تردد وسایل و خودروهای سنگین است و متأسفانه برخی مردم شهرستان به علت اینکه عوارض پرداخت نکنند این مسیر را برای عبور و مرور انتخاب می‌کنند که بارها شاهد تصادفات شدید و از بین رفتن عزیزانمان در این تصادفات بودیم.

دادستان رودبار با بیان اینکه استفاده رایگان از آزادراه کم‌ترین حق مردم شهرستان است، گفت: برای کاهش تصادفات و همچنین بهره‌مندی از مزایای ناچیز استفاده رایگان از محور آزادراه برای مردم شهرستان رودبار، انتظار می‌رود این مسیر به‌صورت رایگان در اختیار مردم قرار گیرد.

بشری با اشاره به الکترونیک شدن اخذ عوارضی در  سراسر  کشور بیان کرد: وزارت راه  ایستگاه اخذ عوارض الکترونیک را در داخل شهرستان نصب‌کرده، این در حالی است که این دستگاه‌ها می‌بایست در ورودی شهرستان (لوشان)، نصب می‌شد که در این راستا هم در حق مردم شهرستان اجحاف شده است.

وی با بیان اینکه دادستان و مجموعه قضایی در شهرستان خود را موظف به مدافع حقوق عامه می‌داند افزود: برای احقاق حقوق مردم شهرستان در استفاده رایگان از محور آزادراه که حق مسلم آن‌هاست دستگاه قضایی در شهرستان از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند.

دادستان رودبار از ممنوعیت اخذ عوارضی از شهروندان شهرستان رودبار در استفاده از آزادراه خبر داد و تصریح کرد: از اول شهریور سال جاری اخذ هرگونه عوارض از مردم شهرستان رودبار ممنوع بوده و در صورت مشاهده، عمل آن‌ها مشمول جرم تحصیل مال از طریق نامشروع است و طبق ماده دو قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاه‌برداری و به جهت وقوع جرم مشهود در راستای ماده ۲۵ از قانون آیین دادرسی کیفری اخذ کننده و مدیرعامل مربوطه و هر فرد ذینفع دیگر به‌عنوان مباشر و معاون جرم رأساً جلب و تحت‌الحفظ به این مرجع دلالت و ایستگاه عوارضی مذکور به‌نحوی‌که ورود و خروج برای همه آزاد باشد، پلمپ می‌شود.

بشری با بیان اینکه کلیه پلاک‌های ایرانی ۵۶ ط مشمول استفاده رایگان از آزادراه می‌شوند گفت: افراد بومی و کارمندان و کارگرانی که   در شهرستان رودبار آمدوشد می‌کنند و همچنین کارمندان، کارگران و فعالین شاغل در شهرستان رودبار پس از ارائه لیست افراد مذکور از سوی بالاترین مقام سازمان مربوطه و تأیید آن از سوی دادستانی با ارائه کارت مخصوص آمدوشد آنان بدون  اخذ عوارض بلامانع است.

وی با تأکید بر توقیف سازه مستقر در مسیر رستم‌آباد به توتکابن و بالعکس به‌منظور نصب ایستگاه اخذ عوارض الکترونیکی افزود: این سازه و سامانه اخذ عوارض الکترونیکی می‌بایست در ورودی شهرستان و در لوشان نصب شود.

 

 

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام