تمجید مربی آبی‌ها از ستاره پرسپولیس
24 مرداد 98 - 00:00

 دروازه‌بان سابق تیم ملی ضمن تمجید از بیرانوند مدعی شد که پیکان در فصل جاری به دنبال حضور در جمع بالانشینان جدول خواهد بود.
ابراهیم میرزاپور که در این فصل به عنوان مربی دروازه‌بانان پیکان فعالیت می‌کند در خصوص شرایط آماده سازی گلرهای تیمش گفت: طبق برنامه‌ریزی که داشتیم قرار شد تمرینات از اول تیر ماه آغاز شود، به همین شکل هم پیش رفت و کارمان را با دروازه‌بانان شروع کردیم. متاسفانه آقای امینی به خاطر دریافت رضایتنامه از باشگاه سپاهان حدود یک هفته در تمرینات غایب بود و به جمع ما ملحق شد. بعد از یک ماه و نیم که از تمرینات‌مان گذشت بچه‌ها به آمادگی خوبی رسیدند. در حال حاضر چهار دروازه‌بان خوب داریم. شیخ‌ویسی، امینی، رضایی و باقری که باقری گلر تیم ملی جوانان است. شرایط خوبی دارند و امیدواریم در شروع مسابقات با همین آمادگی حاضر شوند.
وی درباره تاخیر در برگزاری مسابقات گفت: برنامه آماده‌سازی سرمربیان پیش از شروع فصل تمرینات 6 تا 7 هفته‌ای است که بازیکنان در آن مدت به شرایط خوبی برای شروع مسابقات می‌رسند. از نظر من این اتفاق خوبی است که به خاطر استانداردسازی ورزشگاه‌ها، لیگ کمی دیرتر برگزار شود. وقتی صندلی ورزشگاه‌ها شماره‌گذاری شود، گیت ورودی نصب شود و دوربین‌های مداربسته در ورزشگاه باشد امنیت ورزشگاه و تماشاچیان بیشتر می‌شود و لازم نیست که برای تماشای یک بازی مثل دربی تماشاگر از صبح به ورزشگاه برود تا بخواهد بلیت تهیه کند. اگر بلیت الکترونیکی شود و منِ تماشاگر روز قبل از مسابقه شماره صندلی خودم را بدانم، دیگر کسی حق ندارد جای من را بگیرد.
میرزاپور در ادامه گفت: استادیوم‌های ما باید شکل حرفه‌ای داشته باشند. فکر می‌کنم به غیر از چهار یا پنج ورزشگاه بقیه استادیوم‌ها چنین استانداردی ندارند. امیدوارم همه اتفاقات در کنار هم به نوعی رقم بخورد که هم تماشاگران و هم بازیکنان از فوتبال لذت ببرند.
وی درباره بکارگیری داور ویدئویی در لیگ برتر نیز گفت: همان‌طور که ما، بازیکنان و مربیان اشتباه می‌کنیم داور هم جزو مجموعه‌های همین فوتبال است و حق اشتباه دارد. متاسفانه بعضی وقت‌ها اشتباهاتی رخ می‌دهد که در نتیجه‌ تاثیر می‌گذارد ولی با VAR آن فشاری که بعد از بازیها روی داوران ایجاد می‌شود، خیلی کمتر می‌شود چون با استفاده از این تکنولوژی صحنه‌های مشکوک را بازبینی می‌کنند و رأی خود را می‌سنجند. شاید کمی از لذت فوتبال کم کند اما به این شکل حقی از تیمی ضایع نخواهد شد.
مربی دروازه‌بانان پیکان درباره انگیزه این تیم در فصل پیش رو گفت: پیکان بازیکنان زیادی را از دست داد و طبیعتا به جای آن بازیکنان جدیدی گرفت. هدف ما امسال این است که جزو تیم‌های بالای جدول باشیم. تیم ما این توانایی و شایستگی را دارد. باشگاه پیکان از نظر زیرساخت، برنامه‌ریزی و مدیریت جزو برترین باشگاه‌های ایران است. آقای شیعی و اعضای محترم هیات مدیره باشگاه همواره در تلاش هستند تا بهترین شرایط را فراهم کنند و ما هم سعی داریم رفته رفته پیش برویم.
وی درباره گلر جوان تیمش و شرایطی که برای المپیک پیش رو خواهد داشت گفت: به نظر من سن امینی به مسابقات انتخابی نمی‌خورد اما مهدی دروازه‌بان خوب، جوان و آینده‌دار فوتبال ما است. فصل گذشته که چند بازی پیکان را دنبال کردم، عملکرد او را دیدم؛ دروازه‌بان بااستعدادی است و باید بیشتر تمرکزش را روی کارش بگذارد. امیدوارم که او در آینده دروازه‌بان خوبی برای فوتبال کشورمان باشد.
سنگربان سابق تیم ملی درباره سطح آمادگی گلرهای حال حاضر گفت: هر بازیکنی که به تیم ملی دعوت می‌شود به طور قطع یکسری فاکتورها و توانایی‌هایی دارد که سرمربی را مجاب می‌کند تا به اردو دعوت شود. در حال حاضر بیرانوند، حسینی، مظاهری، عابدزاده و نیازمند دروازه‌بانهای باکیفیت تیم ملی هستند که در بیشتر اردوها حضور داشتند ولی بیرانوند پس از بازیهای خوبی که در جام جهانی به نمایش گذاشت، یک سطح نسبت به بقیه جلوتر است. این به این معنی نیست که بقیه دروازه‌بان‌های نام‌برده چنین توانایی‌هایی را نداشته باشند بلکه بازی کردن در جام جهانی اعتماد به نفس زیادی را به بازیکنان می‌دهد. با توانایی که بیرانوند دارد، به نظر من در سال‌های آینده می‌تواند در تیم‌های مطرح و بزرگ اروپایی بازی کند.

 

 نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام