۱۰ توصیه مهم به مداحان در آستانه محرم
24 مرداد 98 - 23:51

گیلان آنلاین: مداحان باید با مطالعه کتب تاریخی مربوط به کربلا و خواندن مقتل اطلاعات درست را به افراد انتقال دهند.

 

 

گیلان آنلاین: آیت‌الله سید مجتبی رودباری در مراسم تکریم و معارفه مسئول سازمان بسیج مداحان سپاه قدس گیلان در رشت اظهار داشت: مداحان از عامه مردم بالاتر هستند زیرا به امام حسین(ع) نزدیک‌تر بوده و عمر خود را صرف نوحه‌خواتی برای ایشان کردند.

استاد عالی حوزه علمیه گیلان با تاکید بر دعا برای مشکلات مملکت تصریح کرد: از امام حسین(ع) برای برطرف شدن مشکلات کشور کمک بخواهید زیرا ایشان آقازاده واقعی هستند و اگر چیزی از ایشان بخواهیم حتما به ما می‌دهند.

وی با بیان اینکه مداحان نوکر امام حسین(ع) هستند و می‌توانند از محضر ایشان حاجت بگیرند بیان کرد: چند سال قبل شفای جراحت دستم را از امام رضا(ع) گرفتم و همه ائمه اطهار(ع) نیز این گونه به ما لطف دارند.

بیشتر بخوانید

رودباری خاطرنشان کرد: مداحان باید به خدا و امام حسین(ع) متقی باشند و از ارتکاب به گناهان خودداری کنند و همچنین برای گریه گرفتن از مردم در روضه دروغ نگویند و از پرداختن به داستان‌های غیرواقعی اجتناب کنند.

استاد عالی حوزه علمیه گیلان با تاکید بر اینکه نباید مداحی محل دکان و کسب افراد شود تصریح کرد: بزرگان این عرصه هرگز مبلغی را برای مداحی تعیین نمی‌کردند و شما نیز برای چند شب مداحی مبلغی را مشخص نکنید.

رودباری ابراز داشت: مداحان باید اشعار وزین بخوانند و با خواندن کتب تاریخی مربوط به کربلا و مقتل معتبر اطلاعات درستی را به افراد انتقال دهند.

محمد پوراسماعیلی رئیس سابق سازمان بسیج مداحان استان گیلان نیز در این مراسم اظهار داشت: امیدواریم با حضور رئیس جدید سازمان تبلیغات اسلامی گیلان اقداماتی موثرتر از گذشته برای ارائه محتوای بهتر به مداحان انجام دهیم.

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام