رئیس کل جدید دادگستری استان گیلان معرفی شد
26 مرداد 98 - 00:00

صبح شنبه آیین تکریم و معارفه ریاست کل جدید دادگستری استان گیلان با حضور حجت الاسلام محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه در سالن همایش‌های امام خمینی(ره) دادگستری گیلان برگزار شد.
مدیرکل سابق دادگستری گیلان در این مراسم با بیان اینکه در طول شش سال گذشته با اشاره به اینکه تمامی برنامه‌های این نهاد براساس برنامه انجام شده است، اظهار کرد: نظم و سلامت سبب توسعه و مدیریت جامعه می‌شود.
احمد سیاوش‌پور با بیان اینکه در وضعیت فعلی جامعه هیچ قوه‌ای نباید به صورت جزیره عمل کند، افزود: قوه قضاییه قوه‌ای مستقل است ولی کشور نیازمند به همدلی و تعامل سازنده همه سازمان‌های ذیربط بویژه نیروی انتظامی، سپاه پاسداران و دستگاه‌های اجرایی با قوه قضاییه است.
سیاوش پور با اشاره به تمرکز بر روی پرونده‌های قضایی، گفت: شفاف سازی و رصد در مورد پرونده‌ها از جمله اقدمات لازم الاجرا در استان گیلان است. آمار پرونده‌های دادگستری گیلان واقعی و ثبت شده بوده و زمان رسیدگی به پرونده‌ها کاهش یافته است.
ریشه ۵۰ درصد پروندههای قوه قضایی مربوط به املاک و اسناد است
مدیرکل سابق دادگستری گیلان با بیان اینکه ریشه ۵۰ درصد پرونده‌های قوه قضایی مربوط به املاک و اسناد است، اظهار کرد: پرونده‌ها و مسائل مربوط به منابع طبیعی، دریا، اراضی و تغییر کاربری، عدالت درون سازمانی، مبارزه با مفاسداز جمله موارد مورد توجه و بررسی در حوزه قضائی استان گیلان است.
سیاوش پور با تاکید بر اینکه پرونده‌ دستگاه‌های دولتی بی صاحب ترین پرونده‌های قوه قضایی است، گفت: مسائل زیست محیطی و پسماند از جمله بحران‌های استان گیلان است که نیازمند بودجه و توجه ویژه می باشد.
وی با اشاره به عدم ثبات در مدیریت استان گیلان، بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی نظیر استانداری، شهرداری، فرمانداری باید حداقل چهار سال مدیریت خود را حفظ کنند.نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام