اعزام ۳ فروند بالگرد هوانیروز برای مهار آتش سوزی جنگل‌های ارسباران
2 شهریور 98 - 00:00

فرمانده قرارگاه شمال غرب ارتش بابیان اینکه آتش سوزی در منطقه جنگلی ارسباران از پنج روز پیش آغاز شده، افزود: در ساعت های اولیه آتش سوزی پس از تشکیل جلسه ستاد بحران استان بلافاصله از ارتش در خواست شد تا با نفرات زبده و دوره دیده ای که در اختیار دارد برای مهار آتش وارد عمل شود .

وی تصریح کرد: در پی این درخواست، بلافاصله به تیپ ۳۲۱ متحرک هجومی نیروی زمینی ارتش ماموریت اطفا حریق واگذار شد و گردان بلیات این تیپ با تمام تجهیزات به منطقه آتش سوزی  اعزام شدند که با حضور کارکنان مجرب کانون آتش مهار شد .

وی تصریح کرد: باتوجه به وزش باد و احتمال شعله ور شدن مجدد آتش با در خواست امام جمعه محترم تبریز و ریاست ستاد بحران استان، صبح امروز تعداد ۳ فروند بالگرد هوانیروز به مناطق آتش سوزی اعزام شد و ان شا الله با حضور بالگرد ها آتش سوزی کاملا مهار خواهدشد.

فرمانده قرارگاه شمال غرب ارتش خاطرنشان کرد: گردان های بلیات تیپ ۳۲۱ متحرک هجومی مستقر در مرند و جلفا با تشکیل ۱۸ تیم جداگانه با ارتباط تاکتیکی و بیسمی جزییات آتش سوزی را رصد کرده و تمام اطلاعات را به صورت آنلاین به ستاد بحران فرماندهی ارسال و در نهایت تصمیم نهایی برای کنترل هرچه سریعتر آتش سوزی صادر می شود.

امیر سرتیپ دوم حاجیلو افزود: وظیفه اصلی ارتش جمهوری اسلامی ایران حفظ حدود و ثغور مرزهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است اما اگر مردم عزیز ما دچار حوادث طبیعی و یا غیر طبیعی گردند با آمادگی رزمی و تجارب ارزنده ای که در اختیار داریم برابر شعار " ارتش فدای ملت " به کمک آنها خواهیم رفت.

همچنین در این ارتباط فرمانده تیپ ۳۲۱ متحرک هجومی نیروی زمینی ارتش نیز گفت: مهار کامل آتش سوزی جنگل های ارسباران تا ساعتی دیگر از سوی ارتش اعلام خواهد شد.

امیر سرتیپ دوم حیدر زاده با بیان اینکه تیم های مجرب گردان بلیات تیپ ۳۲۱ در مهار آتش سوزی جنگل ارسباران حضور موثر داشته اند افزود: کارکنان دوره دیده و مجرب با امکانات و تجهیزات در ساعات اولیه پس از ابلاغ با حضور نوثر و به موقع توانسته اند کانون اصلی و مهم آتس را مهار کنند

وی تصریح کرد: ما با تمام تجهیزات در منطقه هستیم و به جهت گرمای شدید، وزش باد و همچنین آتش های زیر خاکستر اگر چنانچه مناطقی آتش شعله بگیرد آن را در کنترل خود قرار دهیم .

وی ادامه داد: ان شا الله  تا ساعاتی دیگر مهار کامل آتش سوزی توسط فرمانده قرارگاه شمال غرب نیروی زمینی ارتش اعلام خواهد شد.نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام