واکنش کرملین به دعوت احتمالی ترامپ از پوتین
3 شهریور 98 - 00:00

سخنگوی کرملین اعلام کرد که در صورت دعوت رئیس‌جمهور آمریکا از همتای روس خود برای حضور در نشست گروه ۷، مسکو این دعوت را بررسی خواهد کرد.

بعد از انتشار برخی گزارش‌ها درباره احتمال دعوت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از همتای روسش برای نشست سال آینده گروه ۷ به میزبانی واشنگتن، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه به این خبر واکنش نشان داده است.
بنا بر نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین (ریاست‌جمهوری روسیه) امروز (یکشنبه) اعلام کرد که این کشور دعوت احتمالی از رئیس‌جمهور روسیه برای حضور در نشست گروه ۷ را مورد بررسی قرار خواهد داد.
اظهارنظر سخنگوی پوتین بعد از انتشار خبری در پایگاه آمریکایی «بلومبرگ» صورت گرفته که طی آن گزارش شده بود، ترامپ در حال بررسی دعوت از رئیس‌جمهور روسیه برای حضور در نشست سال آینده گروه ۷ به میزبانی واشنگتن است.

به نوشته بلومبرگ، رئیس‌جمهور آمریکا که برای شرکت در نشست گروه ۷ در شهر «بیاریتز» فرانسه حضور دارد، موضوع دعوت از پوتین برای شرکت در نشست سال آینده گروه ۷ به میزبانی آمریکا را «قطعا محتمل» خوانده است.
ترامپ هفته گذشته در اظهاراتی که واکنش‌های منفی سران اروپایی را به دنبال داشته، درباره بازگرداندن روسیه به گروه ۷ و تبدیل دوباره آن به گروه ۸ اظهاراتی مطرح کرده بود.
رئیس‌جمهور آمریکا گفته بود: «از نظر من، خیلی بهتر است که روسیه حضور داشته باشد و من قطعا نظرم درباره اینکه دوباره گروه 8 بشود، مساعد است و اگر کسی این ایده را مطرح کند، من قطعا نظر خیلی خوبی درباره‌اش خواهم داشت».
در روزهای گذشته، مقام‌های ارشد اروپایی شامل رئیس‌جمهور فرانسه، صدراعظم آلمان و رئیس شورای اروپا ضمن مخالفت با بازگشت روسیه به گروه ۷ و تبدیل آن به گروه ۸، بازگشت مسکو را به حل بحران اوکراین گره زدند.نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام