مصونیت زیدان از دست رفت؟
5 شهریور 98 - 00:00

نشریه ورزشی معتبر چاپ مادرید، سرمربی فرانسوی کهکشانی در دومین دوره مربیگری‌اش در سانتیاگو از جایگاه و اعتباری که در دوره اول مربیگری‌اش در رئال مادرید داشت، دیگر برخوردار نیست.
نشریه مارکا با اشاره به تداوم روند عملکرد متزلزل و عدم پیشرفت مورد انتظار رئال مادرید پس از اخراج سانتیاگو سولاری در اواسط نیمه دوم فصل گذشته، مدعی شد است که زین‌الدین زیدان بخش قابل توجهی از اعتبار خود را در محیط کارش از دست داده است. این روزنامه مادریدی نوشته است است که هواداران رئال مادرید دیگر به اینکه جایگاه زیزو در تیم‌شان دست نیافتنی است، اعتقاد ندارند.
زیزو شاید با بازگشتش به نیمکت رئال مادرید در فصل گذشته، این تیم را از روندی ناامید کننده خارج کرد، اما چیزی که قطعی به نظر می‌رسد این است که نتایج ضعیف تیمش در اردوی پیش فصل و شروع نه چندان امیدوار کننده در فصل جاری، سبب شده که اعتماد و خوشبینی هواداران به تکرار شدن سه فصل درخشان دوره اول زیزو در سانتیاگو برنابئو کمرنگ شود.
مارکا دلایل این کاهش اعتماد نسبت به زیدان را بسیار شفاف می‌داند که یکی از آن‌ها آشفتگی تاکتیکی تیم در دو هفته سپری شده از لالیگا مخصوصاً در بازی خانگی منجر به تساوی مقابل وایادولید بوده است. یکی دیگر از عواملی که سبب کاهش خوشبینی هواداران رئال مادرید نسبت به فصل پیش رو شده، اصرار ورزیدن زیدان به استفاده از بازیکنان قدیمی تیم از جمله سرخیو راموس، مارسلو، بنزما یا کاسمیرو و نگه داشتن مهره‌های جوان و باانگیزه‌تر روی نیمکت است.
اینکه آیا برنامه‌های زیزو در مورد تاکتیک‌ها و مهره‌های ترکیب اصلی در هفته‌های آتی تغییر خواهد کرد مشخص نیست، اما چیزی که قطعی به نظر می‌رسد این است که اگر تیمش در ادامه فصل نتایج مطلوب و بازی‌های دلچسبی ارائه نکند، هواداران رئال مادرید با همه خاطرات خوشی که از سه قهرمانی متوالی‌شان در اروپا با این مرد فرانسوی دارند، او را هم مانند بسیاری دیگر از ستاره‌هایی که در این تیم لب تیغ گذراندند، هدف انتقادات روزمره خودشان قرار خواهند داد. ژوزه مورینیو، یکی از آن‌هایی است که به خوبی می‌داند از دست دادن اعتماد و محبوبت هواداران رئال مادرید چه احساسی دارد و اکنون هم منتظر است تا زیدان هم این احساس را تجربه کند و شاید فرصتی برای بازگشت آقای خاص به برنابئو فراهم شود.نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام