زمین خواری بلای تازه ای که به جان تهران افتاده است
6 شهریور 98 - 00:00

 پدیده زمین خواری محدود به محله، شهر، روستا، استان یا بخش خاصی نیست و به اشکال مختلف در سراسر کشور پراکنده شده است.

 زمین خواری، تصرف اراضی دولتی از سوی اشخاص یا مراجعی است که با استفاده از نفوذ و روابط خود در دستگاه‌های اداری و یا با شناسایی خلاء‌های قانونی و با جعل اسناد و مدارکی به سوء استفاده‌های مالی و ملکی می‌پردازند.
پرونده‌های مرتبط با زمین خواری به عنوان یک فساد اقتصادی سنگین از جمله طولانی‌ترین و پیچیده‌ترین پرونده‌ها در محاکم قضائی به شمار می‌روند، که بیشتر در کلان شهر‌ها مصداق پیدا می‌کنند.
پدیده زمین خواری محدود به محله، شهر، روستا، استان یا بخش خاصی نیست و به اشکال مختلف در سراسر کشور پراکنده شده است که در برخی مناطق شدت بیشتری دارد.

۳۶۰ برج در تهران بدون رعایت اصول و چارچوب مقررات ساختمانی

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون ۳۶۰ برج در تهران داریم که رعایت اصول و چارچوب مقررات ساختمانی در آن رعایت نشده است به طور مثال در کوچه‌ای ۸ متری برج ساخته‌اند که در صورت حادثه آتش نشانی هیچ کس نمی‌تواند خود را به محل حادثه برساند.
قاسم میرزایی نیکو افزود: ما در کمیسیون شورا به شدت درباره اینگونه مسائل صحبت کرده‌ایم و در صورتی که مورد جدید ببینیم با آن برخورد خواهیم کرد.

اهمال مسئولان در پرونده‌های زمین خواران

معصوم با اشاره به اینکه باید مسئولان با عرضه از رأس تا کوچکترین فرد وارد دستگاه‌هایی اجرایی شوند، گفت: باید در این بخش وظایف قانونی به درستی عمل شود و زمانی که استانداران، فرمانداران و بخشداران وظیفه اصلی خود را درست انجام دهند باعث گسترش توسعه در کشور می‌شود، ولی متأسفانه بسیاری از مسئولان و افراد در انجام وظایف خود اهمال کاری می‌کنند.

مشاور سابق وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: جامعه کنونی نیاز به اراده درست و قوی دارد خوشبختانه در این بخش قوه قضاییه بسیار قوی و درست وارد کار شده و گام‌های مثبتی را در این بخش برداشته است در نتیجه باید دستگاه‌های اجرایی آن گونه که حرف می‌زنند عمل هم کنند.نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام