اختصاص پنج‌هزار میلیارد ریال برای استاندارسازی مدارس
6 شهریور 98 - 00:00

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس از صدور دستور وزیر نفت برای اجرای بند «ز» قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور و اختصاص رقم ۵ هزار میلیارد ریال برای استاندارسازی سامانه گرمایش و سرمایش مدارس خبر داد.

به گزارش خانه ملت، فریده اولادقباد روز چهارشنبه با اشاره به دیدارش با وزیر نفت اظهار داشت: توجه به اتفاقات تلخی که در مدارس شین آباد و زاهدان رخ داد در بودجه سال ۹۸ برای نخستین بار پیشنهاد شد که سهم وزارت آموزش و پرورش از محل از محل بند «ب» ماده ۶۵ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) از ۲۰ درصد به ۵۰ درصد افزایش می یابد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس با بیان اینکه این بند درخصوص تامین و استانداردسازی سامانه گرمایشی و سرمایشی مدارس با اولویت مدارس روستاها و تامین تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی مدارس و هنرستان‌ها است، گفت: این اقدام برای نخستین بار در بند «ز» تبصره یک ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور، افزایش ۳۰ درصدی داشت.

اولادقباد تصریح کرد: با توجه به اینکه یکی از سیاست‌های مهم وزارت آموزش و پرورش در سال جاری جمع‌آوری بخاری‌های نفتی غیراستاندارد از مدارس سراسر کشور است و ایام تابستان به دلیل تعطیل بودن مدارس فرصت مناسبی برای تحقق این سیاست است در دیدار با وزیر نفت درخواست اجرایی شدن این بند قانونی را داشتم که طی دستوری این مهم به جریان افتاد.

وی ادامه داد: بنابراین قرار است رقم ۵ هزار میلیارد ریال به صورت علی‌الحساب به حساب سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور واریز شود و رخشانی‌مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور پیگیر این مسئله خواهد بود تا از وقوع حوادث ناگوار در مدارس جلوگیری شود.نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام