خودکشی سعودی القحطانی شایعه یا واقعیت؟
6 شهریور 98 - 00:00

اعلام خبر خودکشی سعود القحطانی از عوامل کلیدی قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی با واکنش‌های گسترده‌ای در شبکه‎های اجتماعی روبرو شده است.

«مجتهد» افشاگر اسرار خاندان آل سعود در واکنش به انتشار خبر خودکشی القحطانی آن را شایعه خوانده اما نوشته است که «محمد بن سلمان» مسئول انتشار خبر مرگ سعود القحطانی، عامل اصلی جنایت هولناک قتل «جمال خاشقجی» روزنامه نگار منتقد سعودی است.

مجتهد با انتشار توییتی نوشت اعلام خبر مرگ القحطانی توسط محمد بن سلمان این شائبه را تقویت می‌کند که اساسا خود او طراح این شایعه باشد. وی از توصیه «جرد کوشنر» مشاور و داماد «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای خاتمه دادن به این ماجرا با معرفی یک نفر به عنوان مسئول اصلی خبر می‎دهد..

دیگر کاربران معتقدند شایعه خودکشی ناشی از مسمومیت القحطانی در پی آن منتشر شد که دادگاه او را به عنوان عامل اصلی قتل خاشقجی معرفی کرد.

«جمال ریان» مجری باسابقه شبکه الجزیره نیز در توییتی نوشت دلیل انتشار شایعه خودکشی و مرگ القحطانی به توصیه جرد کوشنر برای قربانی کردن یک نفر در موضوع خاشقجی مطرح شده است.

یک کاربر دیگر نوشت انتشار این خبر قابل پیش بینی بود و انتظار می‌رود که در آینده نیز شاهد انتشار چنین اخباری باشیم؛ چرا که القحطانی صندوق اسرار جنایات خاندان سعودی بوده است.

یک کاربر دیگر نوشته است که سعود القحطانی نیز توسط المنشار (محمد بن سلمان) از میان برداشته شده است.

قتل هولناک جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی در اکتبر سال ۲۰۱۸ در کنسولگری عربستان در «استانبول» ترکیه و نقش دولت سعودی در این جریان سبب شد تا فشار‌ها و انتقادات زیادی متوجه ریاض شود.نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام