قربانی: چاپ
وقتی از اروپا برگشتم پیشنهادی از استقلال نداشتم
9 شهریور 98 - 00:00

علی قربانی، مهاجم تیم فوتبال سپاهان اصفهان تأکید کرد، در زمان بازگشت از فوتبال اروپا پیشنهادی از باشگاه سابق خود، استقلال نداشته است.
علی قربانی، مهاجم بلندقامت سپاهان در بازی با ماشین‌سازی یک گل مهم و سه امتیازی برای تیمش به ثمر رساند تا زردپوشان اصفهانی دومین برد پیاپی را در لیگ برتر به دست بیاورند. قربانی درباره شرایط سپاهان در فصل جدید لیگ برتر، شانس قهرمانی تیمش و ... به سؤالات خبرنگار تسنیم پاسخ داد. مشروح این گفتگو در زیر می‌آید:
در این چند سال خیلی کم پیش آمده که مصاحبه کنی. دلیلش چیست؟
دلیل خاصی ندارد. من زیاد دوست ندارم حرف بزنم و تلاش می‌کنم تمرکزم روی فوتبالم باشد.

آیا بازی در اسپارتاک ترناوا در لیگ اسلواکی تجربه خوبی برای تو بود؟
بله، تجربه خوبی بود و در پنج شش ماهی که در آنجا بازی کردم عملکرد خوبی داشتم. متأسفانه مسائلی پیش آمد که دیگر نتوانستم در فوتبال این کشور بمانم و این خواسته خودم بود. مسئولان اسپارتاک دوست داشتند که بمانم، ولی شرایط طوری بود که خودم ترجیح دادم برگردم.

 این تصمیم، بازگشت رو به عقب نبود؟
خیر، من بعد از جدایی از این تیم به یکی از پرافتخارترین تیم‌های ایران یعنی سپاهان پیوستم و از این موضوع خیلی خوشحالم.

بعد از جدایی از اسپارتاک، پیشنهادی هم از استقلال داشتی؟
خیر، پیشنهادی از استقلال نداشتم.

به نظر می‌رسد از بازی در باشگاهی مثل سپاهان کاملاً راضی هستی؟
بله، همه بچه‌ها از بازی در این تیم راضی هستند. اینجا همه چیز سر جای خودش است.

تیمِ امسال سپاهان را چطور می‌بینی؟
سپاهان بهتر و قوی‌تر از پارسال است و حالا بچه‌ها دو سال است که در کنار هم بازی می‌کنند. الان بیشتر از فصل گذشته هماهنگ هستیم و امیدوارم عملکردی بهتر از سال قبل داشته باشیم.

در بازی با ماشین‌سازی اولین گل فصلت را زدی که گلی سه امتیازی بود. حتماً احساس خیلی خوبی داشتی؟
خوشحالم که گل زدم و سپاهان هم سه امتیازی مهم گرفت. البته این گل نتیجه زحمات دیگر بچه‌ها بود و من فقط آخرین کار را انجام دادم. امیدوارم که در بازی‌های بعدی هم این روند را ادامه دهیم.

فصل گذشته برخی از تو بابت اینکه کم گل زدی انتقاد کردند، در این خصوص چه صحبتی داری؟
آنهایی که انتقاد کردند باید ببینند در چه پستی بازی کردم. از 15 بازی فصل گذشته در هشت یا نُه بازی فیکس بودم که در این بازی‌ها در یک یا دو مسابقه به عنوان مهاجم نوک بازی کردم و در بقیه بازی‌ها نیز وینگر بودم. وقتی وینگر بازی می‌کنم از دروازه دور می‌شوم و طبیعتاً گل زدن سخت‌تر می‌شود، ولی با این حال تمام تلاشم را به خرج دادم که بهترین عملکرد را داشته باشم. وقتی سرمربی از من می‌خواهد در پُست وینگر بازی کنم، باید خواسته او را به بهترین شکل انجام دهم.

 امسال در هر دو بازی مهاجم نوک بودی؟
بله، در هر دو مسابقه به عنوان مهاجم نوک بازی کردم.

اگر کی‌روش به شرایط ایده‌آل برسد، احتمالاً دوباره به عنوان مهاجم نوک بازی خواهد کرد. با این شرایط دوباره باید در پُست وینگر بازی کنی، درست است؟
من تابع تصمیم کادر فنی هستم. پُست اصلی من مهاجم نوک است و خودم بازی در این پست را بیشتر دوست دارم، ولی مهمترین موضوع خواسته سرمربی است. هر کجا بازی کنم، بیشترین تلاش را به خرج می‌دهم.

فکر می‌کنی سپاهان امسال قهرمان شود؟
صحبت از قهرمانی خیلی زود است و ما بازی به بازی جلو می‌رویم.

 به آقای گلی هم فکر می‌کنی یا موفقیت‌های فردی برایت مهم نیست؟
هر مهاجمی دوست دارد آقای گل شود و من هم از این قاعده مستثنی نیستم، ولی در درجه اول نتیجه گرفتن سپاهان مهم است. امیدوارم سپاهان بهترین نتایج را بگیرد و من هم عملکرد خوبی داشته باشم.

در مورد شرایط نه چندان خوب استقلال چه صحبتی داری؟
نظر خاصی ندارم، چون تمام تمرکزم روی سپاهان است.نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام