سیاست فشار حداکثری بر ایران ناکارآمد است
10 شهریور 98 - 00:00

به نقل از لوبلاگ، اکنون خاورمیانه دوران پر تنشی را سپری می کند. اختلاف میان ایران و آمریکا افزایش یافته است.  دولت ترامپ از  برجام خارج شد و به اعمال شدیدترین تحریم‌ها علیه ایران پرداخته است. تحریم علیه ایران  و  ممنوعیت فروش نفت توسط ایران در راستای فشار اقتصادی بر ایران و سیاست فشار حداکثری طراحی شده است.

ترامپ می‌گوید  هدف از محاصره ایران  کشاندن تهران  به میز مذاکره است. اما به نظر می‌رسد که مشاوران و دستیاران ترامپ به وضوح هدف از این تحریم‌ها را سرنگونی حکومت  ایران اعلام کرده اند. اگرچه اقتصاد ایران آسیب دیده است؛ اما این فشار ها برای رسیدن به اهداف دولت ترامپ کارآمد نبوده است و نتوانسته است در رسیدن به هدف خود موفق باشد.در حال حاضر کمترین خطری متوجه حاکمیت ایران نیست.

و از سوی دیگر شرایط کنونی باعث اتحاد و انسجام بیشتر مردم ایران شده است و در ماه‌های اخیر ایران توانسته از حجم اعتراض‌ها کاهش دهد. ترامپ در این شرایط پر التهاب و تداوم تنش ها هرگز نمیتواند به اهدافی که برای آن طراحی شده اند دست بیابد اما قربانی تحیم و‌آشوب و جنگ تنها مردم بی گناه ایران و خاورمیانه هستند.  نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام