تضعیف موقت سامانه بارشی در گیلان
10 شهریور 98 - 00:00

 سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از کاهش تدریجی ابر از غرب استان و تضعیف موقت سامانه بارشی طی امروز خبر داد.

مازیار غلامی بیان داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده تضعیف سامانه بارشی طی امروز در منطقه است که بر این اساس برای پاره ای نقاط بویژه نواحی مرکزی و شرقی، بارندگی و احتمال رعد و برق پیش بینی می شود.

وی با اشاره به کاهش تدریجی ابر از غرب استان ادامه داد: از سه شنبه هفته جاری با تقویت مجدد توده هوای پرفشار و خنک و گذر امواج سطوح میانی جو، بارندگی، وزش باد گاهی شدید تا اواخر هفته مورد انتظار است.

غلامی آسمان امروز گیلان را نیمه ابری تا ابری و مه آلود، بعضی نقاط بارندگی و وزش باد، بتدریج کاهش ابر عنوان و برای فردا (دوشنبه) نیز آسمان استان را کمی تا نیمه ابری، گاهی افزایش ابر و بارش پراکنده، افزایش نسبی دما پیش بینی کرد.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان بیشینه دمای استان طی شبانه روز گذشته را با ۲۸ درجه سلسیوس مربوط به منجیل و رودبار و کمینه دمای فردا در استان را با ۱۲ درجه مربوط به ماسوله، دیلمان و جیرنده ذکر کرد.

غلامی بیشینه دمای رشت طی امروز را ۲۳ درجه و کمینه دمای فردای مرکز استان را ۱۸ درجه عنوان کرد.

وی در توضیح وضعیت دریا طی امروز گفت: ارتفاع موج بین ۲ / ۱ تا ۲ / ۰ متر، دمای آب دریا ۲۸ درجه سلسیوس و شرایط برای شنا نامناسب بتدریج مناسب است.

وی بیشترین میزان بارش باران در استان طی شبانه روز گذشته را مربوط به ایستگاه هواشناسی فرودگاه رشت با افزون بر ۴۱ میلیمتر  ذکر کرد.نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام