نخست وزیر گرجستان استعفا داد
11 شهریور 98 - 00:00

"ماموکا باختادزه " نخست وزیر گرجستان امروز (دوشنبه) از سمت خود استعفا داد.

به گزارش امروز (دوشنبه) پایگاه خبری " نیوز گئورگیا "، باختادزه که از ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ میلادی عهده دار سمت نخست وزیر گرجستان شد، امروز (دوشنبه) تصمیم درباره استعفاء خود را در صفحه فیسبوک اش اعلام کرد.

وی در این ارتباط نوشت: در سال ۲۰۱۸ میلادی هدف از معرفی نامزدی من به سمت نخست وزیری گرجستان ایجاد و به کار گیری استراتژی توسعه کشور بود.

باختادزه افزود: چارچوب استراتژی توسعه کشور ایجاد و به کار گرفته شده، بنا بر این تصمیم گرفتم که از سمت خود استعفاء کنم، چرا که ماموریت خود را در این زمینه اجرا کردم.

وی در عین حال نوشت: فعالیت های خود را در قالب حزب حاکم "رویای گرجستان" ادامه خواهد داد.

رسانه های گرجستان اخیرا گزارش هایی درباره تصمیم حزب حاکم "رویای گرجستان" درباره تغییرات در هیات دولت این کشور منتشر کردند.

بنا به این گزارش ها "گئورگی گاخاریا" وزیر کشور گرجستان جایگزین "ماموکا باختادزه" خواهد شد و "ایراکلی گاریباشویلی" نخست وزیر اسبق و دبیر حزب "رویای گرجستان" سمت وزارت کشور را بر عهده خواهد گرفت.

پس از پیروزی حزب "رویای گرجستان" در انتخابات پارلمانی سال ۲۰۱۲ میلادی، حزب حاکم این کشور در هفت سال گذشته سه نخست وزیر را جایگزین کرده است.

در سال ۲۰۱۲ در ابتدا "بیدزینا ایوانیشویلی" موسس حزب "رویای گرجستان" سمت نخست وزیری گرجستان را بر عهده گرفت، ولی در سال ۲۰۱۳ میلادی از این سمت استعفا کرد.

به دنبال استعفای "ایوانیشویلی" این سمت را "ایراکلی گاریباشویلی" تا سال ۲۰۱۵ میلادی عهده دار شد و در همان سال "گئورگی کویریکاشویلی" نیز جایگزین وی گردید و تا ژوئن سال ۲۰۱۸ میلادی در این سمت فعالیت داشت .

ماموکا باختادزه ۳۶ ساله قبل از عهده دار شدن سمت نخست وزیری گرجستان به عنوان وزیر دارایی این کشور فعالیت داشت و یکی از نزدیکان ایوانیشویلی به شمار می رود.نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام