نماینده ویژه گوترش با ظریف دیدار می کند
12 شهریور 98 - 00:00

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه بعدازظهر امروز (سه شنبه) با ظریف دیدار می کند.

«گیر پدرسون» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه بعدازظهر امروز (سه شنبه) با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو می کند.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیروز (دوشنبه) در مسکو و در نشستی خبری گفته بود: احتمالا فردا عصر آقای پدرسون را خواهم دید. تأکید ما درباره سوریه بر پیگیری روند آستانه است که تنها روندی بوده که تا حالا در سوریه موفق بوده است.

وزیر خارجه تصریح کرد: ما در سوریه به دنبال رقابت با دیگران نیستیم. یک طرح کاهش تشنج و پیگیری راه‌حل سیاسی در سوریه موفق بوده و آن طرح آستانه است و بقیه طرح ها تاکنون ناموفق بوده است. هیچ دلیلی ندارد یک طرح موفق را با ایجاد سازوکارهای ناموفق از مسیرش خارج کنیم. آمادگی داریم پیشنهادی پدرسون را بشنویم اما معتقدیم روند آستانه موفق بوده و امروز جامعه بین‌‌المللی باید کمک کند که کمیته قانون اساسی براساس توافق صورت گرفته تشکیل و به کاهش تشنج در سوریه بینجامد.

پدرسون پیش از این و برای اولین بار بهمن سال گذشته ۱۳۹۷ به تهران سفر و با ظریف دیدار و گفتگو کرد. پیش از او استفان دی‌میستورا نماینده سابق دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه به تهران سفر کرده بود.

پدرسون چهارمین نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه است.«کوفی عنان»، «اخضر ابراهیمی» و «دی‌میستورا» پیش از پترسن عهده‌دار این سمت بودند. دی‌میستورا چهار سال عهده‌دار این سمت بود. نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام