دنا اتوماتیک تا انتهای امسال به تولید می‌رسد
12 شهریور 98 - 00:00

وزیر صنعت،‌معدن و تجارت با بیان اینکه ایران خودرو امسال سه محصول جدید به بازار معرفی می‌کند، گفت: دو خودرو از این سه محصول جدید، و سومین محصول دنا اتوماتیک است.

«رضا رحمانی» در حاشیه جلسه علنی امروز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران گفت: مقرر شده است ایران خودرو بسته‌ای برای تعمیق ساخت داخل و رفع تعهدات پیگیری کند که یکی از برنامه‌های این بسته ارائه محصولات جدید و متوقف شدن خط تولید خودروهای قدیمی است.

وی در پاسخ به این پرسش که پژو ۳۰۱ تا پایان سال به بازار عرضه می‌شود؟ گفت: بله؛ یکی از برنامه‌ها عرضه پژو ۳۰۱ به بازار تا پایان سال است.

وزیر صنعت درباره توقف خط تولید پراید نیز افزود: براساس برنامه خودروسازان، خط تولید خودروهای قدیمی باید متوقف شود.

وی اضافه کرد: نمی‌توان زمان‌بندی دقیقی برای توقف خط تولید پراید اعلام کرد اما بر اساس برنامه‌های موجود باید خط تولید این خودرو متوقف شود.

رحمانی درباره اقدامات این وزارتخانه در بهبود وضعیت بازار اظهار داشت: اقدامات انجام گرفته و اخذ سیاست‌های مناسب منجر به آرامش بازار شده است و شرایط بهتر نیز می‌شود، در واقع در حال حاضر شوک ناشی از تحریم تخلیه شده و بازار به ثبات نسبی رسیده است؛ وضعیت بازار بهتر از شرایط کنونی می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: حفظ تولید موجود و افزایش میزان آن و در نتیجه عرضه بیشتر خودرو به بازار، شرایط را بهبود می‌بخشد.

رحمانی اظهار داشت: تعهدات خودروسازان روز به روز در حال کاهش است چرا که این شرکت‌ها مکلف بودند ۸۰ درصد تولیدات خود را در قالب عمل به تعهدات به مردم تحویل دهند.

وی اظهار داشت: خودروسازان تا انتهای سال به تمام تعهدات خود عمل می‌کنند در نتیجه تعهدات خودروسازان صفر می‌شود که این امر موجب کاهش قیمت چهارچرخ‌ها در بازار خواهد شد.نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام