۳۰۰ هزار کنتور هوشمند در کشور نصب شده است
12 شهریور 98 - 00:00

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با اشاره به نصب ۳۰۰ هزار کنتور هوشمند برای مشترکان برق از سال ۹۰ تاکنون گفت: نصب کنتورهای هوشمند امسال تاکنون نیز ۹۶ هزار مورد بوده که سبب پایش میزان مصرف مشترکان برق شده است.

 غلامعلی رخشانی مهر روز سه شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت توزیع برق خوزستان در اهواز بیان کرد: مدیریت مصرف برق در سطح شبکه برق کشور، شرکت توانیر، شرکت های برق منطقه ای و توزیع برق خوزستان سبب شد تابستان امسال را بدون خاموشی سپری کنیم.

وی افزود: یکی دیگر از اقدامات شرکت توانیر طرح تحول دیجیتال است که بر اساس آن با حذف قبوض کاغذی به دنبال افزایش سطح خدمات غیر حضوری هستیم.

رخشانی مهر با اشاره به نقش شرکت توزیع برق خوزستان در مدیریت مصرف و جلوگیری از خاموشی برق گفت: در فصل گرم روزانه ۴۰۰ مگاوات در شرکت توزیع برق خوزستان صرفه جویی می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان نیز در این آیین گفت:شرکت توزیع برق خوزستان به مباشرت از صنعت برق به شهروندان و مشترکان خدمات رسانی می کند که این ارتباط بی واسطه و لزوم جذب رضایتمندی آنها وظیفه شرکت توزیع را سخت تر کرده است.

فاضل عبیات با اشاره به لزوم توسعه شرکت توزیع برق و ساماندهی خطوط برق ادامه داد: خطوط برق فشار ضعیف در خوزستان فرسوده است که باید مورد بازنگری قرار گیرد.

وی گفت: برخی نقاط اهواز تا پیش از این جزو طرح جامع مدیریت شهر اهواز نبودند و به تازگی به کلانشهر اهواز افزوده شدهاند از این رو خدمات رسانی به آنها باید به مراتب بهتر انجام شود.

عبیات افزود: به گفته کارشناسان سیل اخیر خوزستان در ۵۰۰ سال گذشته بی سابقه بوده است اما با مدیریت انجام شده نگرانی از بابت تامین برق مناطق سیل زده نداشتیم.

نصب کنتورهای هوشمند موجب می‌شود میزان مصرف مشترکان به طور کامل رصد شود و خود مشترک نیز بتواند از میزان مصرف خود آگاهی کافی داشته باشد.

اسفند پارسال مدیرعامل شرکت توزیع برق خوزستان برکنار و از آن زمان تاکنون حسن کریمی مدیرعامل شرکت توزیع برق اهواز، همزمان سرپرستی شرکت توزیع برق خوزستان را نیز برعهده گرفت.نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام