وزیر خارجه عراق به دبیرکل اتحادیه عرب درباره ایران چه گفت؟
12 شهریور 98 - 00:00

وزیر خارجه عراق به ابولغیظ درباره ایران گفت متعقد به کاهش تنش میان ایران و آمریکا است.

«محمد علی الحکیم» در نشست خبری مشترک با دبیرکل اتحادیه عرب که امروز سه شنبه وارد بغداد شده است گفت که عراق برای امنیت و کشتیرانی در منطقه خلیج فارس اهمیت بالایی قائل است و برای همین معتقد به کاهش تنش در این منطقه و اختلافات بین آمریکا و جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مسائل مورد بحث با دبیرکل اتحادیه عرب اوضاع در منطقه خلیج فارس بوده است اضافه کرد که اوضاع عمومی جهان عرب اعم از لیبی، سودان، سوریه، لبنان و یمن را با «احمد ابوالغیط» بحث و گفت وگو کرده است.

الحکیم تاکید کرد که مسئله تجاوزهای رژیم صهیونیستی بر ضد منطقه نیز از مسائل مورد بحث بوده و در این خصوص (در نشست آتی اتحادیه عرب) تصمیماتی اتخاذ خواهد شد.

وزیر امور خارجه عراق خاطر نشان ساخت که مجموعه ای از موضوعات مهم وجود دارند که دبیرکل اتحادیه عرب امروز در دیدارهایش با رییس جمهوری، نخست وزیر و رییس پارلمان عراق آنها را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.

احمد ابوالغیط نیز در این نشست خبری اضافه کرده است که سفر یکروزه او به بغداد به دعوت رسمی وزیر امور خارجه عراق و با هدف بررسی تمهیدات لازم جهت نشست وزیران امور خارجه عرب در 10 سپتامبر آینده (19 شهریورماه) صورت گرفته است.

وی با اشاره به اهمیت نشست آینده اتحادیه عرب خاطر نشان ساخت که جدول برنامه های نشست امسال بزرگ، زیاد و پیچیده است.نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام